کد خبر 70263

رئیس کمیسیون عمران مجلس

رئیس کمیسیون عمران مجلس در سخنانی ضمن بیان اینکه کشور سالانه به حدود 800 هزار واحد مسکونی جدید نیاز دارد در ادامه گفت طرح ملی مسکن تأثیری بر بازار مسکن نخواهد گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدرضا رضایی کوچی درباره بازار مسکن اظهار کرد: دولت و وزارت راه و شهرسازی در حدود یک سال پایانی عمر خود تازه به دنبال اجرای طرح تولید انبوه مسکن است، آن هم نه به میزان مورد نیاز کشور، بلکه تنها 400 هزار واحد مسکونی تولید خواهد شد.

وی ادامه داد: کشور سالانه به حدود 800 هزار واحد مسکونی جدید نیاز دارد تا زوج های جوان و متقاضیان اصلی صاحب مسکن شوند، اما دولت تنها به دنبال تولید سالانه 200 هزار واحد مسکونی در کشور است.

وی با بیان اینکه طرح ملی مسکن تأثیر مثبتی در بازار مسکن نخواهد داشت، افزود: اگر بپذیریم که دولت در یک سال آینده، سالانه حدود 200 هزار واحد مسکونی می سازد، باز هم وزارت راه حدود 600 هزار واحد از برنامه عقب خواهد ماند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که تصریح کرد: مجلس از دولت و وزارت راه و شهرسازی توقع تولید مسکن را ندارد، بلکه ما می خواهیم که وزارتخانه زمینه حضور بخش خصوصی در بازار تولید مسکن را فراهم کند.

رضایی کوچی اضافه کرد: در حال حاضر زمین سهم برجسته ای در قیمت تمام شده بازار مسکن دارد و سازندگان توان تأمین زمین و تولید مسکن را ندارند، بنابراین دولت باید تمرکز خود را در عرصه ارائه زمین دولتی به سازندگان بگذارد.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها