کد خبر 69849

افرادی که متقاضی ثبت نام در طرح مسکن ملی هستند باید 8 شرط لازم را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بالاخره دولت بعد از جهش هایی که سال های اخیر در بازار مسکن مشاهده کرد تصمیم گرفت تا کاری برای خانه دار شدن مردم انجام دهد.

از روز گذشته ثبت نام 600 هزار واحد مسکونی در استان های مختلف با زمانبندی مشخص آغاز شده است، این طرح از استان کرمان آغاز شد.

طبق گفته دولت قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در طرح مسکن ملی از یک میلیون و 500 هزار تومان تا 2 میلیون و 500 هزار تومان است همچنین مسکن های مهری که نیمه کاره هستند ابتدا تمام شده و فروخته می شود و در ادامه واحدهای مسکونی تازه ساز قرار است ساخته شود و سازه های جدید دیگر 15 طبقه ای مخواهند بود و حداکثر 7 طبقه خواهند بود.

افراد می توانند برای ثبت نام در این طرح از طریق سایت  www.tem.mrud.ir اقدام کنند اما برای ثبت نام در این طرح 8 شرط لازم را فرد متقاضی داشته باشد که این شروط به شرح زیر است:

1)فرد متقاضی  هیچگونه چک برگشتی نداشته باشد.

2)متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ به بعد) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

3)فرد متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد.

4)زنان سرپرست خانوار باید حداقل 35 سال سن داشته باشند.

5) متقاضی باید دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا داشته باشد.

6) فردی ثبت نام کننده برای دریافت هرگونه تسهیلات بانکی نباید منع قانونی داشته باشد.

7)توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی) را باید بر اساس حساب های بانکی و شغلی دارا باشد.

8)فرد متقاضی باید  حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه را به صورت سپرده نزد بانک بگذارد.

9) با توجه به شرایط اقساطی طرح مسکن ملی باید توانایی پرداخت تسهیلات را داشته باشد.

 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها