کد خبر 69729

در این گزارش تمام جزئیات و شرایط برای افرادی که خواستار ثبت نام در طرح ملی هستند آورده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در دو سال اخیر وضعیت قیمت مسکن با جهش قیمت شدیدی مواجه شد و این افزایش قیمت باعث شد تا بازار مسکن رو به رکود رود و تقاضا در بازار کاهش یابد، زیرا قیمت مسکن به قدری افزایش یافت که دیگر کمتر افرادی قدرت خرید در این بازار را داشتند.

دولت در سال جدید از یک طرح جدید به نام طرح مسکن ملی خبر داد که این طرح ، اصلاح شده طرح مسکن مهر است و نواقص آن در حال اصلاح است.

با مطرح شدن چنین طرحی توسط دولت، قیمت مسکن در بازار با کاهش قیمت مواجه شد و تاثیر خوبی بر روی بازار مسکن گذاشت، این طرح تکمیل شده طرح مسکن مهر است و قرار است خانه های مسکن مهری که تا امروز به فروش نرفته یا تکمیل نشده است در این طرح عرضه شود.همچنین این مسکن ها باعث ایجاد تناسب قیکمتی در بازار رهن و اجاره مسکن می شود.

تعداد واحدهای مسکونی که قرار است عرضه شود چقدر است؟ 

در این طرح 500 هزار واحد مسکن مهر قرار است تکمیل شود و همچنین 200 هزار واحد مسکونی برای روستاییان ساخته شود در واقع به جز تکمیل مسکن مهرهای نیمه کاره، قرار است دولت در این طرح 600 هزار واحد مسکونی بسازد که 400 هزار واحد آن در مناطق شهری قرار است احداث شود.

واحدهای مسکونی طرح مسکن ملی در کجا قرار دارند؟

قرار است واحدهای مسکونی طرح مسکن ملی برخلاف مسکن مهر در داخل شهرها ساخته شود نه خارج از شهر و این موضوع باعث جذب متقاضیان می شود و همچنین دیگر این ساختمان ها قرار نیست 15 طبقه ای ساخته شوند بلکه نهایتا 7 طبقه خواهند بود.

شرایط ثبت نام در طرح مسکن ملی چیست؟

متقاضیان این مسکن ها باید خانه اولی، متاهل و ساکن شهر مورد نظر برای خرید مسکن باشند و همچنین تسهلاتی برای خرید مسکن در گذشته دریافت نکرده باشند. همچنین میزان تسهیلات ارائه شده برای این واحدهای مسکونی 75 تا 100 میلیون تومان است که توسط بالنک مسکن اعطا می شود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها