کد خبر 16262

کمترین سود و بیشترین مبلغ پرداختی تسهیلات مسکن مربوط به خرید مسکن در بافت فرسوده شهری است براساس اعلام بانک مسکن امسال در حالیکه مدت زمان سپرده گذاری در بافت فرسوده به 10 ماه کاهش یافت همزمان در راستای نوسازی بافت شهری برخی تخفیفات برای خرید مسکن در این نقاط شهری در نظر گرفته شد که براساس آن افراد می توانند تسهیلات صندوق یکم را با سود سالانه 6 درصد دریافت کنند و بدین ترتیب در مجموع علاوه بر اینکه سود کل کمتری می پردازند، مبلغ که در هرقسط هم می پردازند کمتر می شود.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، سود مقوله با اهمیتی در دریافت تسهیلات است و کمترین سود با بیشترین مبلغ پرداختی از  با توجه به این موضوع که وام مسکنی که به خانه اولی ها تعلق می گیرد مبلغ قابل توجه 160 میلیون تومان است بنابرین بانک مسکن هم شرایط خاصی را برای اعطای این وام در نظر گرفته است از جمله شرایطی که برای دریافت این وام توسط بانک مسکن تعیین شده است. استفاده نکردن از هیچ کدام از تسهیلات مسکن و خانه اولی بودن فرد و از سوی دیگر این موضوع که زوجین  دارای این شرایط باشند که هر دوی آنها برای اولین بار ازدواج کرده باشند البته اگر یکی از زوجین یکی از دو شرط بالا را نداشته باشد زوج دیگر می تواند از حق دریافت این وام از بانک مسکن استفاده کند حتی زوج دیگر می تواند از یکی دیگر از تسهیلات با عنوان دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق ممتاز و یا جعاله استفاده کند. یک راه دیگر نیز وجود دارد تا زوجی که خانه اولی نیستند تسهیلات مسکن دریافت کنند و آن هم خرید خانه در بافت فرسوده شهری است. افرادی که اقدام به خرید منزل در    بافت فرسوده می کنند می توانند از این تسهیلات حتی اگر خانه اولی نباشند استفاده کنند علاوه بر آن سودی که به این وام تعلق قرارمی گیرد معادل 6 درصد است و این به معنای است که با خرید خانه در بافت فرسوده تقریبا  24 میلیون تومان کمتر سود پرداخت می کند و به جای پرداخت قسط های 1 میلیون و 700 هزار تومانی و اقساط  1 میلیون و 500 هزار تومانی می پردازد. البته این وام در شهرهای با جمعیت بیشتر از 200 هزار نفر برای زوجین 140 میلیون تومان و برای شهرهای با جمعیت کمتر 120 میلیون تومان است. در این جدول مقایسه ای است از هزینه ها و شرایط دریافت تسهیلات برای خرید مسکن در بافت فرسوده و معمول شهری تا بهتر بتوان دراین مورد تصمیم گیری کرد.

مبلغ وام

سود کل در بافت معمولی

سود کل در بافت فرسوده

قسط وام در بافت معمولی

قسط وام در بافت فرسوده

مبلغ سپرده گذاری در بافت معمولی

مبلغ سپرده گذاری در بافت فرسوده

مدت زمان سپرده گذاری در بافت معمولی

مدت زمان سپرده گذاری در بافت فرسوده

160 میلیون تومان

89 میلیون تومان

64 میلیون و 800 هزار تومان

1 میلیون و 700 هزار تومان

1 میلیون و 500 هزار تومان

80میلیون تومان

80میلیون تومان

10

10

140 میلیون تومان

78 میلیون تومان

56 میلیون و 731 هزار تومان

1 میلیون و 500 هزار تومان

1 میلیون و 300 هزار تومان

70میلیون تومتن

70میلیون تومان

10

10

120 میلیون تومان

67 میلیون تومان

48 میلیون و 626 هزار تومان

1 میلیون و 300 هزار تومان

1 میلیون و 200 هزار تومان

60میلیون تومان

60میلیون تومان

10

10

 

 

پرداخت این وام تنها محدود به زوج ها نیست ومجردها هم می توانند با همین شرایط از تخفیفات خرید وام در بافت فرسوده شهری استفاده کنند.

 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها