کد خبر 99926

نمایندگاتن مجلس طی نامه ای دولت را مکلف کرده اند که توزیع بودجه استانی را به صورت عادلانه تری تقسیم بندی کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص طرح احکام کلی بودجه  را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس بند ۷ این طرح دولت را مکلف کردند در تنظیم و تصویب لایحه بودجه سنواتی؛ توزیع عادلانه بودجه استانها از محل منابع بودجه عمومی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده بر اساس شاخص های جمعیت، محرومیت، معکوس درآمد سرانه، نرخ بیکاری و همچنین لحاظ مساحت در توزیع اعتبارات داخل استان؛ مدنظر قرار دهد.

بر اساس بند ۸ این طرح دولت مکلف به تنظیم، تدوین و ابلاغ شاخصهایی متضمن رعایت عدالت در پرداخت تسهیلات بین استانها براساس آئین نامه مصوب هیات وزیران، در تنظیم لوایح بودجه سالانه شد.

بر اساس بند ۹ این طرح دولت مکلف شد در تنظیم لوایح بودجه سالانه، تمهیدات لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای افزایش فروش نفت خام، گاز و میعانات گازی به پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و پتروپالایشگاه‌های داخل از طریق اعطای تنفس خوراک و کاهش تدریجی صادرات با استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی، شرکت‌های دانش بنیان و ابزار بازار سرمایه و همچنین پیش‌بینی ردیف مستقل در بودجه سنواتی برای کلیه منابع حاصل از عرضه داخلی نفت خام، گاز و میعانات گازی؛ در نظر گیرد.

بررسی سایر بندهای این طرح همچنان در مجلس ادامه دارد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها