کد خبر 99846

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد با تعیین شدن قرنطینه های جدید بسته معیشتی با بودجه 500 میلیارد یورویی در نظر گرفته ایم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی اروپا با توجه به وضع محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید، برنامه کمک کرونایی ۱.۳۵ تریلیون یورویی خود را ۵۰۰ میلیارد یوروی دیگر افزایش داد و آن را ۹ ماه دیگر تمدید کرد تا به پایان مارس ۲۰۲۲ برساند.

بانک مرکزی اروپا در بیانیه خود در پایان نشست فرانکفورت اعلام کرد: هیأت مدیره بانک مرکزی اروپا تصمیم گرفت بسته کمک اضطراری پاندمی خود را ۵۰۰ میلیارد یورو افزایش داده و به ۱,۸۵۰ میلیارد یورو برساند. همچنین تصمیم گرفته شد این برنامه پایان مارس ۲۰۲۲ تمدید شود.

این اقدام در حالی انجام می‌شود که با موج دوم کرونا در اروپا و وضع محدودیت‌های جدید قرنطینه‌ای ریکاوری اقتصاد اروپا تحت تأثیر قرار گرفته است. برنامه کمک کرونایی بانک مرکزی اروپا با هدف پایین نگاه داشتن هزینه‌های وام‌گیری برای اعضای اتحادیه اروپا و محافظت از آنها در مقابل پاندمی، از ماه آوریل آغاز شد.

تحت این برنامه قرار است بانک مرکزی اروپا برای تزریق نقدینگی به بازار، حجم بزرگی از اوراق قرضه دولت‌ها را خریداری کند. بانک مرکزی اروپا همچنین نرخ بهره رفاینانس را ۰.۲۵ درصد، نرخ وام را ۰.۰۰ درصد و سپرده را منفی ۰.۵ درصد نگاه داشت.

 

ارسال نظر

تازه ها