کد خبر 99667

رییس شورای شهر تهران گفت: استفاده از صندوق ذخیره ارزی یا اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی دیگر جواب نمی‌دهد و باید یک بودجه پایدار برای حمل و نقل ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن هاشمی در پاسخ به پرسشی درباره بی توجهی دولت به توسعه حمل و نقل عمومی و شرایط شهرداری‌ها در بودجه 1400  گفت: عمدتا در گذشته که تحریم‌های ما کمتر بود به بودجه حمل و نقل عمومی از طریق تبصره‌ها به ویژه تبصره 29 خیلی کمک شده و اجازه فاینانس خیلی خوبی می‌دادند، آن زمان امکان فاینانس فراهم بود.

او با بیان اینکه با همین قسمت‌های بودجه دولت مترو را ساختیم، تاکید کرد: درحال حاضر به  این دلیل که تحریم هستیم برای حمل و نقل عمومی باید بودجه به صورت نقدی تخصیص داده شود. استفاده از صندوق ذخیره ارزی یا اوراق مشارکت هم دیگر جواب نمی‌دهد چون شهرداری‌ها به شدت بدهکار شدند و بانک‌ها با آن‌ها خوب کار نمی‌کنند.  باید یک بودجه پایدار برای حمل و نقل ایجاد کرد.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در کشورهای توسعه‌یافته به سوخت سوبسید نمی‌دهند، بلکه از آن مالیات می گیرند، اضافه کرد: در نهایت این مالیات  در حمل و نقل عمومی هزینه می‌شود. این موضوع فراموش شده که وقتی دوباره سوخت را گران کردیم قرار بود سهم حمل و نقل عمومی از گران کردن قیمت سوخت در قانون هدفمندی یارانه‌ها داده شود که متاسفانه داده نشده و می‌شد یک مبلغ بسیار زیادی در اختیار حمل و نقل عمومی قرار گیرد./خبرآنلاین 

 

ارسال نظر

تازه ها