کد خبر 99442

طبق اعلام گورمحمدی دولت در سال 1400 باید 150 هزار میلیارد تومان بایت اوراق و سود آن پرداخت کند.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سیدحمید پورمحمدی شب گذشته در گفت‌‌و‌گوی ویژه خبری با اشاره به اینکه امسال دولت اجازه داشت ۲۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کند، اظهار داشت: سال آینده باید ۱۵۰ هزار میلیارد تومان شامل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اصل اوراق و پنجاه هزار میلیارد تومان سود آن باز پرداخت شود.کار با این دولت و آن دولت ندارد، سال آینده علاوه بر اینکه باید کشور را اداره کنیم و هزینه‌هایی که ایجاد می شود باید پرداخت کنیم.

معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و بودجه افزود: برای سال آینده ۲۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق جدید پیش‌بینی نشد بلکه ۵۵ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی به موضوع نفت اشاره کرد و گفت: درآمد نفت واقع‌بینانه است، وزیر نفت ارقامی را که گفت می تواند تامین کند حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است.

پورمحمدی ادامه داد: در بودجه هیچ گاه تعداد بشکه نفت نمی‌آوریم، رقم ۱۹۹ هزار میلیارد تومان برای فروش نفت پیش بینی شده که باور داریم به آن می رسیم، نظر رئیس جمهور همین بود، بانک مرکزی باید سیاست را طوری جلو ببرد که ارز را به ۱۱۵۰۰ تومان برساندو وزارت نفت برنامه ها را طوری تنظیم کند که به هر طریقی به صادرات ۲.۳ میلیون بشکه برسیم، نه ارز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی در بودجه می‌آید و دلار آن، بلکه مبنای محاسبه است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها