کد خبر 99441

ظریف اعلام کرد تصمیم نداریم تا دوباره بر سر موضوعات برجام با آمریکا مذاکره کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ظریف در نشست مجازی «گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای» درباره ابراز تمایل بایدن برای بازگشت به برجام اعلام کرد:آمریکا از برجام خارج شده است اما از سازمان ملل خارج نشده است و باید به تعهدات خود در قبال شورای امنیت پایبند باشد.دولت ترامپ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را نقض کرد. آمریکا تعهداتی در قبال قطعنامه دارد که باید به آنها پایبند باشد. آمریکا در جایگاهی نیست که بخواهد در این زمینه شرط‌گذاری کند.ما در خصوص توافقی که قبلاً درباره آن مذاکره کردیم وارد مذاکره مجدد نخواهیم شد. تمام.

وی افزود:تمامی طرفین (برجام) عمداً مسئله موشکی را از مذاکرات حذف کردند و دلیل آن امتیازدهی به ایران نبود بلکه بقیه طرفین آمادگی ترک رفتارهای شرورانه خود در منطقه را نداشتند.سال گذشته سلاح‌هایی که غرب به منطقه خلیج فارس فروخت بیش از تمامی سلاح‌هایی بود که به دیگر نقاط جهان عرضه کرده بود. اوضاع (کرونا) در ایران بسیار بد است. موج سوم کرونا در پاییز، ایران را هدف قرار داد. پرسنل پزشکی ما به بهترین شکل وظیفه خود را انجام می‌دهد. ما از جنگ اقتصادی رنج می‌بریم.

ایالات متحده حتی مانع از دسترسی ما به پول‌های خود برای خرید واکسن کرونا می‌شود. اگر چیزی غیر از این را بیان می‌کنند، دروغ می‌گویند. این اقدامات آمریکا در حقیقت جنایت علیه بشریت در روزهای پایانی ریاست‌جمهوری ترامپ است.بورسان

 

ارسال نظر

تازه ها