کد خبر 99435

طبق اعلام یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درآمدهای نفتی در سال آینده 100 درصد شفاف سازی خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  حمیدرضا حاجی بابایی، در گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با اشاره به منابع ۸۴۱ هزار میلیارد تومانی در بودجه سال آینده بیان کرد: ۲۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد واقعی از محل مالیات و عوارض گمرک وجود دارد و بقیه را نمی توان به عنوان منبع حساب کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در لایحه بودجه سال آینده،‌ ۴۰ دلار ضربدر ۳۶۵ روز ضربدر ۲.۳ میلیون بشکه نفت درآمد ۱۶ میلیارد دلاری دارد. همچنین ۱.۳ میلیارد دلار گاز صادراتی وجود دارد که در مجموع رقم درآمدها ۱۷.۳ میلیارد دلار است. فکر می کنم به غیر از ۳۶۵ روز همه ارقام یاد شده غیرواقعی است.

این نماینده مجلس تاکید کرد:‌ دوستان سیاستگذاری دارند که نفت به صورت پیش فروش نیز باشد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه فکر اساسی باید برای بودجه بکنیم، یادآور شد: به غیر از درآمدها، بقیه به نوعی استقراض است. از یک طرف مصوب هزینه ها برای سال جاری ۳۲۰ هزار میلیارد تومان بوده که برای سال آینده به ۶۴۰ هزار میلیارد تومان با رشد ۱۰۰ درصدی مواجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه جمع کردن این بودجه با این کیفیت واقعاً معجزه است، بیان داشت‌: هیچ راهی نداریم این یک اضطرار و نه انتخاب است که باید اصلاح ساختار بودجه را انجام دهیم و شفافیت ایجاد کنیم. مثلاً نیاز به یک جدول شماره ۲ مانند تبصره ۱۴ داریم که وضعیت درآمدهای نفت از ۰ تا ۱۰۰ شفاف شود./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها