کد خبر 99406

طبق اعلام شرکت های خودروسازی در فرانسه خرید خودرو در این کشور با کاهش 27 درصدی همراه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شین‌هوانت، کمیته تولیدکنندگان اتومبیل فرانسه (CCFA) اعلام کرد، فروش اتومبیل در فرانسه در ماه نوامبر ۲۷.۰۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش یافته است، زیرا بحران ویروس کرونا منجر به دومین قرنطینه در سراسر کشور شده و مردم مجبور شدند در خانه بمانند و تمام فروشگاه‌های غیر ضروری را تعطیل کرده‌اند.

این کمیته در گزارش ماهیانه خود گفت: در این دوره تولیدکنندگان خودرو ۱۲۶،۰۴۸ دستگاه خودرو در بازار فرانسه ارائه کرده‌اند، در حالی‌که در ماه مشابه سال قبل ۱۷۲،۷۳۱ تعداد ارائه کرده بودند.

فروش اتومبیل‌های برندهای فرانسوی ۲۸.۰۹ درصد کاهش یافته است. تولیدکننده برتر فرانسه، گروه خودروسازی پی‌اس‌ای که برندهای پژو و سیتروئن را تولید می‌کند، ۴۱،۷۷۲ دستگاه را فروخته است که نسبت به فروش سال گذشته ۲۳،۳۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

رنو نیز که دومین تولیدکننده بزرگ خودرو فرانسه است این روند کاهشی را گزارش داد. میزان فروش این خودروساز هم ۳۴.۱۶ درصد کاهش یافته است.

فروش خودروهای خارجی در فرانسه ۲۵.۶۶ درصد افت داشته است. فروش میتسوبیشی موتور ژاپن ۷۰.۵۱ درصد سقوط کرده و فروش شرکت فورد آمریکایی ۴۱.۷۵ درصد کاهش یافته است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها