کد خبر 99278

عربستان با توجه به مخالفتی که در برقراری ارتباط با اسرائیل دارد اعلام کرد: درصد کمی احتمال دارد که اجازه عبور پروازهای اسرائیلی را از آسمان کشورما بدهیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از گلودز، در حالی که مقامات سعودی به شرکت فلای دبی برای عبور از آسمان عربستان در پروازهای با مبدأ یا مقصد اسرائیل مجوز داده‌اند اما به نظر می‌رسد، قصد ندارند چنین مجوزی برای شرکت‌های هواپیمایی اسرائیلی صادر کنند.

چند شرکت هواپیمایی صهیونیستی شامل اسراایر ایرلاینز، آرکیا و ال آل اسرائیل قصد دارند پروازهای تلاویو ـ دبی خود را از ماه آینده میلادی آغاز کنند. 

بدون مجوز سعودی‌ها برای عبور پروازهای اسرائیلی از آسمان این کشور اجرای آنها آغاز نخواهد شد.

پرواز تلاویو به دبی در صورتی که از آسمان عربستان عبور کند 3 ساعت و نیم طول خواهد کشید، اما در صورتی که از آسمان عربستان عبور نکند، 7 ساعت زمان خواهد برد؛ چراکه شرکت‌ها مجبور می‌شوند آسمان عربستان را دور بزنند.

این پرواز نه تنها بدون عبور از آسمان سعودی‌ها با بلیت 300 تا 350 دلار صرفه اقتصادی نخواهد داشت، بلکه برای هواپیماهای کوچکی که توسط شرکت‌های اسرائیلی استفاده می‌شود، بیش از حد طولانی خواهد بود. 

در حالی که شرکت اسرا ایر گفته که قصد دارد از فردا پروازهای خود به دبی را آغاز کند به نظر می‌رسد،‌سعودی‌ها برنامه‌ای برای صدور مجوز عبور هواپیماهای از آسمان عربستان را ندارند. در صورتی که سعودی‌ها مجوز پرواز شرکت‌های اسرائیلی ندهند، این اقدام برای آنها بسیار شرم‌آور خواهد بود؛ چراکه آنها که از چند روز دیگر پروازهای خود را شروع می‌کنند تاکنون هزاران بلیت فروخته‌اند. 

در صورتی که شرکت‌های صهیونیستی نتوانند مجوز دریافت کنند، احتمالا مسافران به سمت خرید بلیت از فلای دبی خواهند رفت. /فارس

 

ارسال نظر

تازه ها