کد خبر 99242

طبق شنیده ها از خبرگزاری های بین المللی نشست غیررسمی اوپک پلاس به نتیجه مشخصی منتهی نشد و همچنان اختلافات میان اعضا وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رویترز به نقل از 4 منبع آگاه در اوپک پلاس نوشت اوپک و هم پیمانانش به رهبری روسیه، پس از دور نخست مذاکرات در روز یک شنبه پیش از مذاکرات اصلی امروز و فردا، به اجماعی در مورد سیاست تولید نفت در سال 2021 نرسیدند.

اوپک پلاس، گروهی شامل اعضای کشورهای عضو اوپک بعلاوه روسیه و تولیدکنندگان دیگر نفت هستند، که قرار است از ابتدای ماه ژانویه 2021، میزان تولید نفت خود را افزایش دهند اما شیوع موج دوم کرونا، تقاضا برای سوخت در جهان را کاهش داد.

به گفته منابع آگاه، اوپک پلاس اکنون در حال بررسی تمدید توافق کاهش تولید به میزان تولید روزانه 7.7 میلیون بشکه در روز یا معادل 8 درصد تقاضای نفت در جهان، تا سه ماه نخست 2021 است.

مذاکرات اولیه در روز یک شنبه میان وزرا در اوپک پلاس از جمله عربستان و روسیه بر سر مدت تمدید توافق موجود به سرانجام نرسید.

به گفته منابع آگاه، مذاکرات اکنون بر تمدید توافق موجود به مدت 3 تا 4 ماه  یا افزایش تدریجی متمرکز است. پیشنهادهای کاهش بیشتر یا تمدید 6 ماهه توافق از احتمال کمتری برخوردار هستند.

یکی از منابع آگاه گفت: «تاکنون اجماعی صورت نگرفته است.»

یکی از منابع آگاه گفت: «پیشنهادهای مختلفی بر روی میز است... همچنین یک افزایش تدریجی در تولید.»/فارس

 

ارسال نظر

تازه ها