کد خبر 98971

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت در سخنانی اعلام کرد با خروج لاستیک سواری از قیمت گذاری قیمت بازار آزاد لاستیک سواری کاهش یافته، و ضمن افزایش سهم تولیدکنندگان از قیمت بازار، واحدهای تولیدی می توانند متناسب با هزینه‌های تولید افزایش یافته، ادامه تولید داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «صدیف بیک زاده» افزود: با توجه به اختلاف صد درصدی قیمت بازار و مصوب لاستیک سواری که این افزایش نه نصیب تولیدکنندگان و نه واردکنندگان می شد، کارگروه تنظیم بازار تصمیم گرفت که لاستیک سواری از شمول قیمت گذاری با رعایت ضوابط آن خارج شود.

وی ادامه داد: بر اساس این تصمیم، نرخ گذاری لاستیک براساس ضوابط قیمت گذاری هیأت تعیین و تثبیت، توسط واحدهای تولیدی انجام می گیرد.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با این تصمیم قیمت بازار آزاد لاستیک سواری کاهش یافته، و ضمن افزایش سهم تولیدکنندگان از قیمت بازار، واحدهای تولیدی می توانند متناسب با هزینه‌های تولید افزایش یافته، ادامه تولید داشته باشند.

پیش از این مصوب شد تا لاستیک های سواری تولید شده با مواد اولیه ارز نیمایی، در چارچوب ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط بر اینکه تولید و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت شود، توسط واحدهای تولیدی قیمت گذاری شوند.

سامانه جامع تجارت با هدف شفاف‌سازی، تسهیل و تسریع تجارت، روند تشخیص مجوزهای الزامی، و سیستمی کردن پرداخت‌ها به صورت الکترونیکی، راه اندازی شده و طبق قانون مبارزه با قاچاق و ارز  همه دستگاه ها مکلف هستند با این سامانه همکاری کنند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها