کد خبر 98892

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: چین تصمیم دارد با سرمایه گذاری های خود بزرگترین پالایشگر جهان شود و گوی سبقت را از آمریکا بگیرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از اسپوتنیک، آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد با توجه به کاهش شدید ۸.۸ میلیون بشکه‌ای تقاضای انرژی که باعث شده است پالایشگاه‌های آمریکا ظرفیت تولید خود را کاهش دهند، چین با پیشی گرفتن از آمریکا تا سال آینده به برترین پالایش‌کننده نفت جهان تبدیل شود.

طبق پیش‌بینی جدید آژانس بین‌المللی انرژی، آمریکا که از آغاز عصر نفت در اواسط قرن نوزدهم پیشتاز صنعت پالایش نفت بوده است تا سال آینده جایگاه خود را به چین واگذار خواهد کرد.

از آغاز این هزاره ظرفیت پالایشگاهی چین بیش از ۳ برابر شده است. پیش‌بینی شده است ظرفیت پالایش نفت خام چین از ۱۷.۵ میلیون بشکه در روز در انتهای ۲۰۲۰، به ۲۰ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۵ برسد که معادل ۱ میلیارد تن در سال است.

استیو ساویر، مدیر بخش پالایشگاهی شرکت مشاور صنعتی فکتس گلوبال انرژی (اف‌جی‌ای) می‌گوید: چین ظرف چند سال آینده ۱ میلیون بشکه در روز دیگر بله ظرفیت پالایشگاهی خود اضافه خواهد کرد و به احتمال زیاد در سال آینده و یا سال بعد از آن از آمریکا در این صنعت پیشی خواهد گرفت./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها