کد خبر 98427

صرافی ملی امروز قیمت دلار را نسبت به دیروز 200 تومان کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ساعت ۱۳ امروز در جریان معاملات در صرافی‌های بانکی، قیمت هر اسکناس دلار آمریکا با کاهش همراه شد و به ۲۶ هزار و ۴۳۰ تومان به فروش رسید.

قیمت خرید هر اسکناس دلار نیز با روند کاهشی، به رقم ۲۵ هزار و ۴۳۰ تومان رسید.

همچنین قیمت هر اسکناس یورو در صرافی‌های بانکی برای خرید ۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان و برای فروش ۳۱ هزار و ۳۰۰ تومان تعیین شد.

در سامانه سنا نیز در معاملات دیروز (شنبه) هر دلار با نرخ میانگین ۲۶ هزار و ۲۳۰ تومان و هر یورو با نرخ ۳۱ هزار و ۱۱۸ تومان معامله شد.

علاوه بر این، در سامانه نیما نیز در روز معاملاتی گذشته حواله یورو با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۸۳۳ تومان و برای حواله دلار ۲۵ هزار و ۹۲۷ تومان اعلام شد.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسان بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

 بررسی قیمت‌گذاری دلار و یورو در صرافی‌های مجاز سطح کشور نشان از تداوم روند کاهشی نرخ ارز دارد. به گونه ای که در معاملات امروز بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های مجاز و بانکی سطح کشور، به قیمت  ۲۵ هزارو ۴۳۰ تومان از مردم خریداری می‌شود و در مقابل به نرخ ۲۶ و ۴۳۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود.

اگرچه در اوایل آبان نرخ دلار به بیش از ۳۰ هزار تومان رسید اما از اواسط آبان سیر نزولی قیمت‌ها آغاز شد و همچنان ادامه دارد، به‌طوری که دلار از ۳۰ هزار تومان در ۱۴ آبان ماه به ۲۶ هزار و ۴۳۰ تومان در ظهر امروز رسید.

بررسی روند معاملات ارزی در روزهای اخیر نشان می‌دهد که کاهش ریسک‌های برون‌زا، حضور پرقدرت بازارساز و تقویت عرضه اسکناس در بازار متشکل ارزی در راستای سیاست‌های بانک مرکزی در جهت مدیریت نوسانات نرخ ارز، تثبیت شده تا فضای هیجانی و التهابی از بازار ارز فاصله بگیرد و نرخ دلار و سایر ارزها، به تدریج بر مبنای متغیرهای اقتصادی تعیین شود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها