کد خبر 98320

سخنگوی وزارت بهداشت

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۱ هزار و ۷۳۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و تعداد ۴۶۱ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آمار مبتلایان ویروس کرونا، گفت: از دیروز تا امروز ۲۳ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۹۶۷ نفر از آن‌ها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۳۸ هزار و ۳۲۲ نفر رسید. 

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۶۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۰ هزار و ۵۸۲ نفر رسید. 

لاری گفت: خوشبختانه تاکنون ۵۴۶ هزار و ۶۴۲ نفر از بیماران، بهبودیافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند و ۵۶۳۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. 

وی افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها