کد خبر 98198

رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی در سخنانی از وزارت خارجه و بانک مرکزی خواست نسبت به آزاد کردن منابع مالی بلوکه شده ایران تلاش موثرتری انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به گزارش روز سه شنبه از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در یکصد و هشتادمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با اشاره به تحولات پیش رو در آمریکا، افزود: دولت جدید آمریکا پیش از هر اقدامی برای ترمیم چهره مخدوش این کشور در جامعه جهانی می‌باید در رفتارهای غیرانسانی خود با سایر کشورها تجدید نظر کند.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به مصوبه روز گذشته دولت درباره موظف شدن وزارت خارجه و دستگاه‌های مرتبط برای تسریع و تسهیل تبادلات تجاری با کشورهای علاقه‌مند، بر برنامه ریزی و اقدامات سریع در این زمینه تاکید کرد.

در این جلسه وزارت خارجه گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته برای آزاد سازی منابع مالی بلوکه شده ایران در برخی کشور ها ارائه کرد و مقرر شد علیرغم فشارهای تحریمی آمریکا، بانک مرکزی و وزارت امور خارجه با هماهنگی بیشتر و موثرتر نسبت به آزاد سازی و استفاده از این منابع برای تامین نیازهای تولیدی کشور اقدام کنند.

 

ارسال نظر

تازه ها