کد خبر 97167

عبدالناصر همتی ضمن بیان اینکه دلیل افزایش دلار کاهش درآمدهای ارزی بوده در ادامه گفت طی چند روز گذشته ۱۵۰ میلیون دلار به سامانه نیما عرضه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ عبدالناصر همتی در واکنش به گرانی بی سابقه دلار که از مرز 32 هزار تومان هم گذشت در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گفت : دلیل افزایش نرخ ارز ، کاهش درآمدهای ارزی بوده و ربطی به صدور بخشنامه های متعدد ارزی ندارد.

وی ادامه داد: قصدی برای فشار به صادرکنندگان در انجام تعهدات ارزی در شرایط کنونی اقتصاد نیست اما اسامی۲۵۰ صادرکننده که حتی یک دلار از ۷ میلیارد دلار را بازنگرده اند به قوه قضائیه اعلام شد. طبق گزارش وزارت اطلاعات، ۷۰ نفر از این صادرکنندگان کارتن خواب و برخی با استفاده از کارت های یکبار مصرف با نام این افراد صادرات انجام داده اند !

وی افزود: طی چند روز گذشته بطور متوسط 150 میلیون دلار ارز در سامانه نیما عرضه شده و شرایط اوج تحریم را گذرانده ایم. بخشنامه‌های بانک مرکزی براساس تحریم‌های جدید ترامپ اصلاح می‌‌شود و این شرایط به دلیل قرار گرفتن در اوضاع جنگ اقتصادی است. لذا بانک مرکزی نمی‌تواند دست روی دست بگذارد و بخشنامه‌ها را اصلاح نکند

 

ارسال نظر

تازه ها