کد خبر 96837

رئیس کل بانک مرکزی ایران امروز در سفری یک روزه راهی بغداد شد و با برخی از مقامات بانکی این کشور و نیز نخست‌وزیر این کشور درباره راه‌های همکاری دو جانبه رایزنی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «عبدالناصر همتی» رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز (دوشنبه) رایزنی درباره توسعه مناسبات اقتصادی و بانکی میان دو کشور را با «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، با هدف پیگیری رایزنی‌ها و توافقات 28 خرداد گذشته رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با مقامات عراقی درباره توسعه مناسبات اقتصادی و بانکی، همتی ظهر امروز رایزنی را با نخست‌وزیر عراق آغاز کرد.
این دور از گفت وگوها با الکاظمی در پی دیدارها و رایزنی‌های امروز همتی با وزیر دارایی و رییس کل بانک مرکزی عراق در خصوص مطالبات مالی ایران بابت فروش انرژی و همچنین فعال‌سازی ساز و کار تبادلات بانکی بین دو کشور آغاز شده است.
رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف گسترش همکاری‌های بانکی در حوزه مناسبات بازرگانی و دیدار و گفت وگو با مقامات بلندپایه از جمله نخست‌وزیر، وزیر دارایی و رئیس کل بانک مرکزی عراق به بغداد سفر کرده است.
وی در بدو ورود با «مصطفی غالب مخیف» همتای عراقی دیدار و درخصوص حل و فصل مسائل بانکی میان دو کشور بحث و گفت وگو کرد.
عبدالناصر همتی سپس با «علی عبدالامیر علاوی» درباره مطالبات مالی ایران ناشی از فروش نفت و گاز و همچنین توسعه مناسبات بانکی و اقتصادی بحث و تبادل نظر کرد.
رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در راس هیاتی به بغداد سفر کرده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها