کد خبر 96759

تولید نفت در لیبی با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت است و این موضوع عرضه در بازار را افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، شرکت ملی نفت لیبی، اعلام کرد که وضعیت فوق العاده در میدان نفتی شراره، که بزرگترین میدان نفتی این کشور محسوب می‌شود را متوقف کرده است.

این یکی از اقدامات جدی لیبی در بالا بردن تولید نفت خود است.

در بیانیه شرکت ملی نفت این کشور آمده است که به شرکت آکاکاس، مجری میدان شراره دستور داده تا مقدمات از سرگیری تولید در این میدان را با در نظر گرفتن امنیت عمومی و استانداردهای ایمنی در دستور کار قرار دهد.

شرکت ملی نفت لیبی که  در واقع سکان صنعت نفت این کشور را در اختیار دارد، گفته این اقدام پس از توافق با واحد حفاظت از تجهیزات نفتی این کشور انجام شده است.

به گفته شرکت ملی نفت لیبی واحد حفاظت اعلام کرده که از نظر امنیتی هیچ مشکلی برای از سر گیری تولید در میدان شراره وجود ندارد.

سه هفته پیش خلیفه حفتر که تا پیش از این نیروهایش بنادر و میادین نفتی لیبی را اشغال کرده بودند اعلام کرد که این میادین و بنادر را از حضور سربازان تخلیه خواهد کرد.

بلافاصله بعد از این اقدام شرکت ملی نفت لیبی اقدامات مورد نیاز برای از سر گیری فعالیت برخی میادین و ترمینال‌های نفتی این کشور را آغاز کرد اما در برخی تاسیسات و میادین نظیر میدان شراره تا امروز خبری از فعالیت نبود.

لیبی بزرگترین میادین نفتی آفریقا را دارد و می‌تواند روزانه 1.2 میلیون بشکه نفت به بازار جهانی عرضه کند.

اشغال میادین نفتی این کشور باعث شد تا لیبی 10 میلیارد دلار ضرر کند./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها