کد خبر 96756

مدیرعامل فولاد

مدیرعامل فولاد در سخنانی اعلام کرد این شرکت در سال جاری 9 طرح به ارزش 921.5 میلیون یورو و 18500 میلیارد تومان در حال اجرا دارد که برای 6540 نفر اشتغال مستقیم و برای 41 هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می کند. این طرح ها، طی سال های 99 تا 1402 تکمیل خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایمیدرو، امیر خرمی شاد در جلسه کنترل مدیریت گروه فولاد مبارکه اظهار داشت: بودجه تحقیق و توسعه شرکت فولاد مبارکه از 7.2 میلیارد تومان در سال 98 به 48 میلیارد تومان در سال 99 رسیده که حدود 7 برابر افزایش نشان می دهد.
وی افزود: این شرکت تاکنون 1220 پروژه تحقیقاتی از طریق ارتباط با 20 دانشگاه و مراکز پژوهشی کشور در حال اجرا دارد.
معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو با اشاره به اقدامات مطلوب شرکت فولاد مبارکه در زمینه بومی سازی در شرایط تحریمی گفت: طی 6 ماهه نخست امسال، 820 قطعه و تجهیز استراتژیک برای نخستین بار در این شرکت بومی سازی شده است. سال گذشته نیز در 6 ماهه اول 520 قطعه و تجهیز استراتژیک در شرکت مذکور بومی سازی شده بود.
وی ادامه داد: میزان صرفه جویی ناشی از قطعات و تجهیزات بومی سازی شده در نیمه نخست سال 98 حدود 56.5 میلیارد تومان بوده که این رقم در نیمه نخست سال 99 به 178.8 میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین میزان صرفه جویی ناشی از خرید داخلی قطعات و تجهیزات طی 6 ماهه نخست امسال، 1500 میلیارد تومان بود.
نتایج بومی سازی ها
خرمی شاد از اقدامات انجام شده در زمینه بومی سازی در سایر شرکت های گروه فولاد مبارکه ابراز خرسندی کرد و گفت: این اقدامات از یکسو، ایجاد باور و اهمیت دادن به توان مهندسان کشورمان است که با امکانات موجود، گام های ارزنده ای در برابر شرایط تحریمی انجام می دهند.
وی ادامه داد: بومی سازی قطعات و تجهیزات صنایع در داخل، سبب ایجاد کسب و کارهای جدید شده و درنهایت، از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند. البته اقدامات بومی سازی توسط شرکت ها باید در یک شبکه واحد قرار گیرد تا از دوباره کاری ها ممانعت شود.

طرح های توسعه ای فولاد مبارکه
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره طرح های در حال اجرای این شرکت گفت: این شرکت در سال جاری 9 طرح به ارزش 921.5 میلیون یورو و 18500 میلیارد تومان در حال اجرا دارد که برای 6540 نفر اشتغال مستقیم و برای 41 هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می کند. این طرح ها، طی سال های 99 تا 1402 تکمیل خواهند شد.
حمیدرضا عظیمیان ادامه داد: طرح 5 میلیون تنی کنسانتره سنگان در خرداد امسال توسط رئیس جمهور افتتاح رسمی شد. فاز نخست طرح الکترود گرافیتی اردکان نیز با 330 میلیون یورو امسال افتتاح می شود.
وی خاطرنشان کرد: مشارکت در اجرای طرح های 10 میلیون تنی فولاد در منطقه آزاد چابهار و منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، از دیگر برنامه های این شرکت است.
در ادامه جلسه، سیدمهدی نقوی، معاون تکنولوژی و فناوری شرکت فولاد مبارکه، گزارشی از میزان تولید و فروش این شرکت و شرکت های زیرمجموعه ارائه داد.

ارسال نظر

تازه ها