کد خبر 96744

آمارها نشان می‌دهد

آمارهای تولید فولاد در بسیاری از تولیدکنندگان عمده کشور نشان می‌دهد که تولید 11 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برپایه آمار عملکرد فولاد مبارکه، خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی ایران، میدکو، گروه ملی، کاوه جنوب، خراسان، چادرملو، فولاد ارفع، فولاد بناب و سیرجان در شهریورماه تولید این فلز راهبردی به رقم دو میلیون و چهار هزار و ۴۱۸ تن رسید که نسبت به ماه مشابه پارسال ۱۱ درصد افزایش بازدهی را نشان می دهد.

بررسی عملکرد واحد های مزبور در دوره ۶ ماهه نخست امسال گویای آن است که گروه ملی صنعتی فولاد ایران در زمینه بیلت رشد ۱۷۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ثبت کرد که بالاترین بازدهی است.

همچنین در شهریورماه فولاد سیرجان نیز با رقم ۳۴۶ درصد رشد عملکرد نسبت به ماه مشابه در سال ۹۸ در بین واحد های مورد بررسی بهترین بازدهی را نشان داد.

بالاترین تولید شمش فولادی در دوره ۶ ماهه ابتدایی امسال مربوط به فولاد مبارکه با رقم چهار میلیون و ۹۷۳ هزار و ۶۰۹ تن ثبت شد، ضمن اینکه آمار واحدهای تولیدی مورد بررسی در شهریورماه ۹۹ نیز حاکی است فولاد مبارکه با رقم ۸۸۳ هزار و ۷۱۹ تن بیشترین تولید را به خود اختصاص داد.

تولیدات فولادی ۷.۲ میلیون تن 

تولیدات فولادی واحد های مورد بررسی در ۶ ماهه امسال به رقم هفت میلیون و ۲۶۵ هزار و ۹۱۶ تن رسید که نسبت به دوره مشابه پارسال افزایش سه درصدی را ثبت کرد.

علاوه بر این در شهریور ماه تولیدات فولادی واحد های مزبور به رقم یک میلیون و ۲۵۱ هزار و ۹۱۶ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۸ رشد ۹ درصدی را نشان می دهد.

بالاترین رشد تولیدات فولادی در ۶ ماهه امسال مربوط به گروه ملی صنعتی فولاد ایران با رقم ۲۴۴ درصد ثبت شد، ضمن اینکه در شهریورماه نیز رشد تولید ۱۴۰ درصدی نورد لوله اهواز نسبت به ماه مشابه سال گذشته ثبت شد.

به گزارش ایرنا، داریوش اسماعیلی معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت به تازگی اعلام کرد: سال ۹۸ بالغ بر ۲۷.۲ میلیون تن شمش فولاد تولید شد.

وی یادآور شد: براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ پیش بینی شده ظرفیت تولید شمش فولاد به رقم ۵۵ میلیون تن برسد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها