کد خبر 96557

طوفان دلتا در خلیج مکزیک فعالیت برخی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان را با وقفه مواجه ساخته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، یک طوفان بزرگ دیگر تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک را هدف گرفته‌است، بنابراین شرکت‌های بزرگ انرژی این کشور مجبور شده‌اند کارگران خود را در روز سه‌شنبه از تاسیسات خود تخلیه کنند. برخی از این شرکت‌ها ششمین بار در سال جاری است که فعالیت خود را متوقف می‌کنند.

طوفان دلتا با بادهایی با سرعت 225 کیلومتر در ساعت به کارائیب رسیده و انتظار می‌رود دوباره وارد خلیج مکزیک شود. این طوفان را یک طوفان درجه چهار طبقه‌بندی کرده‌اند.

شرکت رویال داچ شل در روز سه شنبه اعلام کرد کارکنان غیرضروری خود را از تمام 9 سکوی عملیاتی خود در خلیج مکزیک تخلیه کرده و آماده توقف تولید می‌شود.

 شرکت‌های بریتیش پترولیوم و چورون هم تولید در این منطقه را متوقف کرده و کارگران خود را تخلیه می‌کنند.

 شرکتهای ایکویینر و BHP هم با نزدیک شدن طوفان به قلب میادین نفتی دریایی آمریکا، کارکنان خود را تخلیه می‌کنند.

 تولید نفت دریایی از خلیج مکزیک آمریکا 17 درصد از کل تولید نفت خام این کشور و 5 درصد از تولید گاز طبیعی آن را تشکیل می‌دهد.

 قیمت نفت 2 درصد در روز سه شنبه افزایش یافت که نتیجه تعطیلی این میادین نفتی به‌خاطر طوفان و اعتصاب کارگران نفتی در نروژ بود.

طوفان دلتا 29.2 درصد از تولید نفت خام دریایی در شمال خلیج مکزیک را تا روز سه شنبه متوقف کرده بود. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تولید نفت از خلیج مکزیک در ماه جولای 1.65 میلیون بشکه در روز بوده‌است. آمریکا در ژانویه سال جاری میلادی دو میلیون بشکه در روز در این منطقه نفت تولید کرده بود.

 طوفان دلتا همچنین 8.6 درصد از تولید گاز طبیعی در خلیج مکزیک را متوقف کرده است. به طور کلی 2.1 میلیون فوت مکعب در روز گاز در ماه جولای از این منطقه تولید شده بود.

 

ارسال نظر

تازه ها