کد خبر 96395

با اعلام پزشک ترامپ

پزشک ترامپ اعلام کرد حال رییس جمهور آمریکا رو به بهبودی است و احتمالا فردا مرخص خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ تارنمای بلومبرگ گزارش داد : «شان کانلی» پزشک کاخ سفید روز یکشنبه در کنفرانس خبری اعلام کرده است در صورتی که روند بهبودی «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا از کووید ۱۹ ادامه یابد، او تا فردا دوشنبه از بیمارستان مرخص می‌شود.

کانلی با بیان اینکه ترامپ برای جلوگیری از التهاب دارو مصرف می‌کند، تاکید کرد: رییس جمهوری آمریکا در طول دوره بستری مانند هر بیمار دیگری در روند بهبود دچار فراز و نشیب‌هایی بوده است.

وی گفت: سطح اکسیژن خون ترامپ از زمان تشخیص کووید۱۹ در او تاکنون دو بار دچار افت شده و تیم پزشکی او برای کنترل التهاب از داروی دگزامتازون استفاده کرده‌اند.

پزشک کاخ سفید همچنین به رغم اظهارات پیشین خود درباره اینکه ترامپ مجبور به استفاده از دستگاه اکسیژن نشده بود، گفت: روز جمعه وقتی او در کاخ سفید بوده، از دستگاه اکسیژن استفاده کرده بود.

به گزارش ایرنا، ترامپ روز پنجشنبه در حالی که تنها یک ماه به برگزاری انتخابات سرنوشت ساز سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان) باقی مانده است، در پی ابتلا برخی از مشاوران و دستیارانش به کرونا و پدیدار شدن نشانه های بیماری کووید۱۹ در او، در بیمارستان ارتش آمریکا بستری شد و تاکنون گزارش های ضد و نقیضی درباره شرایط جسمی وی منتشر شده است

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها