کد خبر 96387

خبرها از بازار ارز حاکی از این است که قیمت دلار با قرار گرفتن در یک روند نزولی 100 تومان از ارزش خود را امروز از دست داد و حول و حوش 28 هزار تومان معامله می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار ارز امروز (سیزدهم مهر) در پی اعلام اطمینان رییس کل بانک مرکزی برای تامین ارز مورد نیاز بازار در جمعه گذشته، شاهد سرعت گرفتن روند کاهش قیمت‌ها بود.

بر این اساس، صرافی‌های بانکی در ابتدای روز قیمت فروش دلار را ۵۷۰ تومان ارزان‌تر از آخرین بهای دلار در روز گذشته، ۲۷ هزار و ۹۸۰ تومان، قیمت‌گذاری کردند. معاملات در ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه قیمت دلار نشان از روند کاهشی داشت و ۷۳۰ تومان پایین‌تر از قیمت ابتدای روز، به بهای ۲۷ هزار و ۲۵۰ تومان برای فروش و به قیمت ۲۷ هزار و ۱۵۰ تومان برای خرید معامله شد.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز از ابتدای معاملات تا این لحظه با ۷۵۰ تومان کاهش قیمت همراه بود. این صرافی‌ها اکنون هر یورو را به بهای ۳۲ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری و با قیمت ۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسانند. این ارقام یک هزار و ۲۰۰ تومان ارزان‌تر از آخرین قیمت یورو در روز گذشته است.

مشاهدات بازار غیررسمی ارز نیز نشان‌دهنده کاهش شدید قیمت ها در این بازار است. معاملات این بازار روز گذشته در بهای ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان به پایان رسید که نشان‌دهنده تلاش دلالان برای افزایش قیمت دلار در ساعات پایانی شب گذشته است.

علاوه براین در ادامه، ابتدای امروز نیز معاملات با افزایش ۳۰۰ تومانی نسبت به آخرین قیمت روز گذشته، در قیمت ۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان، آغاز شد، اما در ادامه معاملات، روند ریزش قیمت‌ها آغاز شد و دلار تا قیمت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان شاهد کاهش ارزش بود. در زمان انتشار این خبر، دلار در محدوده ۲۸ هزار تومان در حال معامله است، اما روند کلی بازار نمودار نزولی را نشان می‌دهد. بنابراین قیمت دلار در بازار غیر رسمی نیز حدود ۱۰۰۰ تومان نسبت به روز قبل کاهش داشته است.

علاوه براین در سامانه سنا در روز کاری گذشته (دوازدهم مهر)، یورو به مبلغ میانگین ۳۳ هزار و ۳۴۰ تومان فروخته شد. حواله دلار نیز روز گذشته با میانگین قیمت ۲۸ هزار و ۵۹ تومان بفروش رسید.

همچنین در سامانه نیما نیز در روز معاملاتی گذشته قیمت فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۲۷ هزار و ۵۲۸ تومان ثبت شد. حواله دلار نیز در روز معاملاتی گذشته، به میانگین قیمت ۲۲ هزار و ۹۹۶ تومان به فروش رفت.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها