کد خبر 96286

قیمت نفت در نتیجه ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا هفته گذشته را با روند شدید ریزشی به پایان رسید و به زیر 40 دلار در هر بشکه غلتید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت هفته گذشته را در ادامه روند کاهشی خود طی کرد. هر چند این کاهش در ابتدای هفته کم نوسان بود اما روز جمعه و بعد از اعلام خبر ابتلای رییس جمهوری آمریکا به کرونا، ‌شدت گرفت. تا آنجا که در یک روز طلای سیاه حدود ۴ درصد از ارزش خود را از دست داد.

در کنار این موضوع، ‌نگرانی‌ها به عدم پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در سال آینده میلادی نیز فشار مضاعفی بر قیمت نفت آورده است.

تا آنجا که نفت برنت در معاملات هفتگی خود کاهشی ۶.۷ درصدی را تجربه کرد و از ۴۱ دلار و ۹۲ سنت در ابتدای هفته به ۳۹ دلار و ۲۷ سنت در پایان معاملات روز جمعه رسید.

نفت شاخص آمریکا اما بیش از این کاهش قیمت داشت و با از دست دادن ۸.۱ درصد از ارزش خود از ۴۰ دلار و چهار سنت تا ۳۷ دلار و یک سنت پایین آمد.

مثبت شدن تست کرونای دونالد ترامپ در فاصله یک ماه مانده تا انتخابات ریاست جمهوری این کشور، ‌ علاوه بر آنکه کاهش قیمت نفت را رقم زد، ‌ همچنین باعث شد تا بازارهای مالی نیز با ریزش ارزش سهام مواجه شوند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها