کد خبر 96068

بورس های آسیایی با انتشار آمارهای خوب چین با رشد خوبی همراه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، نشانه‌های بهبود اوضاع اقتصادی چین ناشی از رشد تقاضا در این کشور باعث شد، بورس‌های آسیایی مثبت شوند.

در واقع خوشبنی سهامداران محدود به بازارهای آسیایی نشد، چرا که معاملات آتی شاخص یورو استاکس 50 اروپا و معاملات آتی بورس آلمان هر کدام 1.7 درصد رشد کرد و معاملات آتی شاخص بورس لندن هم 1.3 درصد بالا رفت.

گسترده‌ترین شاخص MSCI آسیا- اقیانوسیه خارج از ژاپن در معاملات امروز 0.7 درصد رشد کرد، اما هنوز رشد کمی را نسبت به هفته گذشته که به کمترین میزان در دو ماه گذشته رسیده بود به ثبت رسانده است.

باتوجه به آنکه این شاخص در سه ماه گذشته به صورت پیاپی رشد کرده است، انتظار می‌رود این ماه به خاطر تداوم روند گسترش شیوع ویروس کرونا، در بسیاری از کشورهای جهان طی ماه جاری شاهد کاهش ارزش ماهانه آن باشیم.

بورس چین هم امروز مثبت شد و شاخص CSI300 معادل 0.3 درصد بالا رفت.

از اصلی‌ترین دلایل مثبت شدن بازار امروز انتشار گزارش رشد سودهی شرکت‌های صنعتی چینی در ماه آگوست برای چهارمین ماه متوالی بود.

بورس نیکی ژاپن هم 1.3 درصد رشد کرد که به احتمال زیاد کاهش ارزش یوآن یکی از دلایل این افزایش بوده است.

بورس کره جنوبی هم 1.35 درصد بالا رفت.

در استرالیا هم اگرچه در معاملات اولیه شاهد منفی شدن بازار بودیم، اما این بورس توانست ضرر خود را جبران کرده و به سطح روز معاملاتی قبل بازگردد.

در بازار ارز هم دلار از بیشترین ارزش خود در دو هفته گذشته عقب نشینی کرد و به 105.32 ین کاهش یافت.

ارزش یورو هم به 1.1629 دلار رسید.

پوند انگلیس 0.3 درصد رشد کرد و به 1.2774 دلار افزایش یافت.

دلار استرالیا برای ششمین روز معاملاتی منفی شد و 0.7052 دلار ارزش‌گذاری شد./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها