کد خبر 95998

با انتشار گزارش های مالی منتشر شده از شرکت های چینی وضعیت رشد این شرکت ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  به نقل از رویترز، اطلاعات اداره آمار چین که امروز منتشر شد نشان می‌دهد سوددهی شرکت‌های صنعتی چینی در ماه آگوست برای چهارمین ماه متوالی رشد کرده است.

در واقع افزایش تقاضا در حال کمک به بهبود اوضاع اقتصادی در چین است و کمک‌های دولتی و رشد صادرات این کشور نیز مزید بر علت رشد اوضاع اقتصادی در چین به شمار می‌رود.

اداره آمار چین اعلام کرد در ماه آگوست امسال درآمد شرکت‌های صنعتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19.1 درصد رشد کرده و به 89.8 میلیارد دلار رسیده است.

این رقم در ماه جولای 19.6 درصد رشد را به ثبت رساند.

علیرغم رشد درآمد شرکت‌های صنعتی اما آنها تحت فشار عوامل خارجی قرار دارند چرا که بالا گرفتن تنش بین واشنگتن و پکن مبادلات بین‌المللی آنها را تحت الشعاع قرار داده است.

ژو هونگ، کارشناس اداره آمار چین، می‌گوید درآمد شرکت‌های تولید کننده مواد اولیه نسبت به سال گذشته در ماه آگوست 32.5 درصد رشد کرده است که نسبت به رشد 14.7 درصدی ماه جولای بیش از دو برابر افزایش را نشان می‌دهد.

افزایش قیمت کالاهای اساسی در حوزه بین‌الملل نظیر نفت و سنگ آهن از جمله دلایل رشد درآمد این شرکت‌ها در چین عنوان شده است.

در عین حال شاهد رشد 37 درصدی درآمد شرکت‌های تولید کننده تجهیزات صنعتی در ماه آگوست در چین نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها