کد خبر 95984

برای خرید مسکن در کشور بانک های مختلفی وام خرید مسکن اعطا می کنند که یکی از ان هاغ وام مسکن جوانان است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در 3 سال اخیر شاهد افزایش قیمت مسکن به صورت بی وقفه بوده ایم و همچنین در این راستا میزان اجاره و رهن مسکن نیز در شهرها با افزایش همراه شده و بسیاری از افراد در فکر خرید مسکن به کمک وام هستند.

وام مسکن جوانان

یکی از وام مسکن هایی که افراد می توانند برای خرید مسکن از ان استفاده کنند وام مسکن جوانان است. افراد می توانند با باز کردن یک حساب سرمایه گذاری کوتاه مدت با بازپرداخت اقساط برای خرید خانه در آینده برنامه ریزی کنند. مدت زمان پرداخت اقساط ماهانه 15 ساله است و افراد در سال پانزدهم می توانند سقف وام اعطایی را دریافت کنند.

 

شرایط دریافت وام مسکن جوانان چیست؟

برای دریافت وام مسکن جوانان افراد متقاضی باید یک حساب سرمایه گذاری کوتاه مدت در بخش پس انداز مسکن جوانان افتتاح کنند تا بتوانند از مزایای این حساب بهره مند شوند.

هر فردی که به سن ۱۸ رسیده باشد می‌تواند به نام خود یا قیم خود حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند. متقاضیان افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان می‌توانند سپرده‌گذاری خود را با واریز حداقل مبلغ ماهیانهتعیین شده توسط بانک آغاز کنند.

امروز مبلغ این وام به 400 میلیون تومان رسیده است و این مبلغ برای شهرهای بزرگ است و برای شهرهای پرجمعیت و کم جمعیت به ترتیب 330 میلیون تومان و 290 میلیون تومان رسیده است.

برای دریافت این وام افراد باید ماهانه از سال اول تا پانزدهم در صورتی که در سال 99 افتتاح حساب می کنند 65 هزار تومان به صورت ماهانه و افزایش مبلغی در هر سال به این قسط ماهانه که در نهایت سال 15 به 247 هزار تومان می رسد پرداخت کنند.

.

 

ارسال نظر

تازه ها