کد خبر 95532

هفتاد و پنجمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل از امروز (یکشنبه) به صورت رسمی آغاز به کار می کند و روز سه شنبه روحانی و ترامپ سخنرانی خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ هفتاد و پنجمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل از امروز (یکشنبه) به صورت رسمی آغاز به کار می کند و قرار است سخنرانی سران کشورها از روز سه شنبه شروع شود.

امسال به دلیل شیوع ویروس جهانی کرونا این نشست برای اولین بار بدون حضور فیزیکی مقامات کشورها برگزار می شود و تنها دونالد ترامپ است که به صورت حضوری سخنرانی خواهد کرد.

علاوه بر ترامپ در روز سه شنبه ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، شی جین پینگ رئیس جمهور چین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، حسن روحانی رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه سخنرانی خواهند کرد.

از نمایندگان هر کشور عضو، کشور ناظر و اتحادیه اروپا خواسته شده سخنرانی‌های ضبط شده خود را به مقر سازمان ملل ارائه کنند. با این وجود هنگام پخش سخنرانی‌ها سالن مجمع خالی نخواهد بود. این ویدئوها توسط یک نماینده از هر کشور که در سالن حضور فیزیکی خواهد داشت به رئیس ارائه خواهد شد

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها