کد خبر 95472

با اعلام وزارت بازرگانی آمریکا

طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا کسری حساب جاری آمریکا با 52.9 درصد افزایش به 170.5 میلیارد دلار در سه ماهه دوم رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از شینهوا، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که کسری حساب جاری این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به طور گسترده ای افزایش یافته چرا که شیوع ویروس کرونا صادرات ایالات متحده را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که کسری حساب جاری آمریکا که توازن ترکیبی در تجارت کالاها و خدمات و همچنین جریانات درآمد بین این کشور و سایر کشورها را نشان می دهد، با 52.9 درصد افزایش به 170.5 میلیارد دلار در سه ماهه دوم رسید.

این کسری حساب جاری در سه ماهه دوم برابر با 3.5 درصد از تولید ناخالص داخلی آمریکا است، در حالی که در سه ماهه اول این رقم 2.1 درصد بود.

وزارت بازرگانی آمریکا همچنین تأکید کرد که کسری حساب جاری در سه ماهه دوم بیشتر منعکس کننده "افزایش کسری کالاها و کاهش مازاد درآمد اولیه و خدمات" است.

این وزارتخانه همچنین خاطرنشان کرد که تمام دسته های اصلی معاملات حساب جاری در سه ماهه دوم تا حدودی به دلیل شیوع کرونا کاهش یافته است چرا که "بسیاری از مشاغل با ظرفیت محدودی فعالیت می کردند یا فعالیت خود را کاملاً متوقف کرده بودند و جابجایی مسافران نیز از مرزها محدود شده بود.

بر اساس این گزارش، اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه دوم به میزان 31.7 درصد کوچک شد، که شدیدترین رکود از زمان ثبت سوابق دولت در سال 1947 محسوب می شود.

یک نظرسنجی ملی توسط بانک مرکزی آمریکا که در اوایل ماه جاری منتشر شد، نشان داد که اقتصاد این کشور در تابستان در میان تردیدها در مورد پاندمی کرونا و تأثیر منفی آن بر فعالیت های تجاری، رشد متوسطی داشته است.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها