کد خبر 95344

طبق آخرین آمارها از ابتلا به ویروس کرونا در جهان «تارنمای وردو مترز دات اینفو» (worldometers.info)، اعلام کرد شمار مبتلایان به بیماری کووید – ۱۹ در سراسر جهان به ۳۰ میلیون و ۳۸ هزار و ۶۳۴ نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از «تارنمای وردو مترز دات اینفو» (worldometers.info)، شمار مبتلایان به بیماری کووید – ۱۹ در سراسر جهان به ۳۰ میلیون و ۳۸ هزار و ۶۳۴ نفر رسیده است.

در همین حال، ۹۴۵ هزار و ۹۹ نفر در سراسر جهان براثر ابتلا به این بیماری جان باخته و ۲۱ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۷۱۳ نفر بهبود یافته و به زندگی بازگشته اند.

طبق آمار ارائه شده در این تارنما، ۶ میلیون و ۸۲۸ هزار و ۳۰۱ نفر در آمریکا به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند. رقم کلی مرگ های کرونایی در آمریکا ۲۰۱ هزار و ۳۴۸ نفر اعلام شده و ۴ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵۸ نفر نیز در این کشور بهبود یافته اند.

در ردیف دوم جدول ارائه شده در این تارنما نام هند به چشم می خورد که مجموع مبتلایان آن ۵ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۲۵۳ نفر است. ۸۳ هزار و ۲۳۰ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده و ۴ میلیون و ۲۵ هزار و ۷۹ نفر بهبود یافته اند.

برزیل نیز با برخورداری از ۴ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۶۸۶ مورد ابتلا به کووید – ۱۹ جایگاه سوم این جدول را به خود اختصاص داده است. مجموع جان باختگان بر اثر ابتلا به این بیماری در این کشور ۱۳۴ هزار و ۱۷۴ نفر است و ۳ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۳۱۲ نفر در این کشور از این بیماری جان به در برده اند.

طبق آمار ارائه شده در این تارنما، یک میلیون و ۷۹ هزار و ۵۱۹ نفر در روسیه به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند. ۱۸ هزار و ۹۱۷ نفر در روسیه بر اثر ابتلا به کووید – ۱۹ جان باخته و ۸۹۰ هزار و ۱۱۴ نفر نیز بهبود یافته اند.

پرو نیز پنجمین کشور جای گرفته در این فهرست است و ۷۴۴ هزار و ۴۰۰ نفر در این کشور به کووید - ۱۹ مبتلا شده اند. ۳۱ هزار و ۵۱ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده و ۵۸۷ هزار و ۷۱۷ نفر نیز در این کشور بهبود یافته اند.

جایگاه ایران در فهرست ارائه شده در این تارنما، جایگاه دوازدهم با ۴۱۰ هزار و ۳۳۴ مورد ابتلا به کروناست. طبق آمار ارائه شده در این جدول، ۲۳ هزار و ۶۳۲ نفر در ایران بر ابتلا به کووید – ۱۹ جان باخته اند و در مجموع ۳۵۲ هزار و ۱۹ نفر نیز بهبود یافته اند.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین شیوع یافت و  کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها