کد خبر 95339

یوسی کوهن رئیس موساد در سخنانی اعلام کرد عربستان سعودی می تواند گزینه بعدی عادی سازی روابط با اسرائیل باشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از نشریه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، وی در عین حال از اظهارنظر در این مورد که با حاکمان سعودی دیدار کرده است، خودداری کرد.

از کوهن به عنوان یکی از چهره های اصلی توافقنامه رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین موسوم به توافق آبراهام (ابراهیم) که در جریان مراسمی در کاخ سفید امضا شد، یاد می شود.

گفته می شود که کوهن در سال های اخیر به طور مخفیانه به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس رفت و آمد داشته است تا مناسبات پنهانی نزدیکتری را با کشورهای عربی برقرار کند.

کوهن اعلام کرد که عادی سازی روابط از طریق سال ها مدیریت ارتباطات حاصل شده است.

رئیس موساد در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد که نگرانی های منطقه ای از آرمان های «امپریالیستی» ایران نقشی مهم در تصمیم های کشورهای عربی برای از میان برداشتن سیاست به رسمیت نشناختن دولت یهود تا زمان لاینحل ماندن مشکل فلسطین – اسرائیل ایفا کرده است.

کوهن با تاکید براینکه توافق با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مستلزم اعتمادسازی است، افزود: ما برای آنها اینجاییم و آنها برای ما اینجا هستند.

 قرارداد سازش که از آن به عنوان "توافق خیانت" یاد شده شامگاه سه شنبه (به وقت تهران) میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها