کد خبر 84223

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی:

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با اعلام تامین و توزیع بیش از سه میلیون و 400 هزارتن کود اوره در سال 98، تصریح کرد: وقفه طولانی در تحویل اوره از سوی پتروشیمی‌ها در سال 98 مانع خدمات‌رسانی به بخش کشاورزی نشد توزیع روزانه کود به 10 هزار تن افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار بااقتصاد، مهندس حمید رسولی در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران استانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، افزود: با وجود مشکلات متعدد در شرایط فعلی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی روزانه حدود 10 هزار تن کود اوره از پنج شرکت پتروشیمی داخلی تامین و در میان کشاورزان توزیع می‌کند.

عضو هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های شرکت در سال 98، گفت: به‌رغم وقفه طولانی در تحویل کود از سوی شرکت‌های پتروشیمی در سه مقطع زمانی تیر، مهر و بویژه دی و بهمن ماه 98، تلاش کردیم تا با افزایش میزان تحویل روزانه و توزیع کود اوره، تمامی نیازهای  کشاورزان به این کود را براساس برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی تامین کنیم.

رسولی با بیان این‌که برنامه این شرکت حفظ این رقم تا پایان اردیبهشت ماه امسال است، اظهار کرد: در سال 98 بیش از سه میلیون و 400 هزار تن کود تامین و توزیع کردیم که نسبت به سال 97 و میانگین 10ساله رشد قابل توجهی را شاهد بودیم.

 وی ادامه داد: بیش از 96 درصد کودهای کشاورزی یارانه‌ای کشور در سال 98 توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تامین و توزیع شد و از ابتدای سال جاری (10 روز گذشته) نیز توانستیم بیش از 105 هزار تن کود اوره تحویلی از پنج شرکت پتروشیمی تولیدکننده کود اوره را توزیع کنیم که در نوع خود رکورد مهم دیگری محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی با اشاره به اقدامات موثر شرکت در این راستا و رفع بحران‌های موجود بر سر راه تامین و توزیع کود اوره مانند قطع خوراک گاز شرکت‌های پتروشیمی، مشکلات مالی به‌ویژه دریافت نکردن یارانه، مشکلات حمل و نقل و مواردی از این دست، از مدیران استانی خواست تا با توجه به دستاوردهای چشم‌گیر شرکت در تامین و توزیع کودهای کشاورزی به‌ویژه کود اوره، همکاری و تلاش بیش‌تری انجام دهند.

رسولی همچنین در ادامه این نشست به برنامه تامین و توزیع کودهای کشاورزی در سال جاری اشاره و اظهار کرد: فعالیت‌های شرکت از ابتدای سال 99 مطابق برنامه ابلاغی وزارت متبوع، مناسب ارزیابی شده است و تلاش داریم تا همچنان در راستای تسهیل امور خدمات رسانی به بخش کشاورزی و رفع موانع تولید، گام برداریم.

 

 

ارسال نظر

تازه ها