کد خبر 7616

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از هدفگذاری ایجاد، احیا و فعال کردن ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری" با اقتصاد"، صادق نجفی در گردهمایی مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت : باید حلقه های مفقوده تولید و بازار شناسایی شوند و به هم گره بخورند، حمایت از تولید ملی به عنوان افتخار ملی مورد تاکید مقام معظم رهبری است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود : ایجاد کلینیک های صنعت دستور ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت است و رؤسای سازمانها و مدیران شهرک های صنعتی استانها باید نقش راهبری و حمایتی در این موضوع داشته باشند.

نجفی تصریح کرد : بیش از ۳۷ درصد مسایل اقتصادی کشور مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است، این وزارتخانه به مدیران جهادی، تلاشگر و با برنامه نیاز دارد.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۸۵ هزار واحد صنعتی در کشور ادامه داد : بیش از ۵۰ هزار واحد صنعتی مجوز گرفتند و در حال ساخت هستند و این در حالی است که در ده ماهه اخیر ۱۶ هزار تقاضا برای تاسیس واحدهای صنعتی اخذ شد که نشانگر امید به کار و تلاش در جامعه است.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد : ۹۶۶ شهرک و ناحیه صنعتی و ۹ منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد و ۹۰ درصد صنایع، کوچک هستند.

وی با بیان اینکه ظرفیتهای تولید ملی در کشور بالاست تاکید کرد : کارخانه های بزرگ به عنوان پیشران و لوکوموتیو صنعت و تولید کشور باید فعالیت کنند .

 

ارسال نظر

تازه ها