کد خبر 36882

کمیسر مهاجرت و امور داخلی اتحادیه اروپا

کمیسر مهاجرت و امور داخلی اتحادیه اروپا بر لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به وظیفه انسانی و اخلاقی‌ خود در خصوص مهاجران تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «دیمیتریس آوراموپولوس» کمیسر مهاجرت و امور داخلی اتحادیه اروپا درباره وضعیت ۴۹ پناهجویی که ۱۹ روز است در ۲ کشتی‌ متعلق به سازمان‌ های مردم نهاد آلمان در دریای مدیترانه متوقف شده‌ اند، گفت: اروپا باید به وظیفه انسانی و اخلاقی خود عمل کند.

وی در گفتگو با خبرنگاران در این خصوص تاکید کرد: باید بپذیریم که اروپا در یکی از بهترین دوره‌ های خود به سر نمی‌ برد و این موضوع متناسب با ارزش‌ های اتحادیه نیست.

این درحالیست که پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان یکشنبه هفته جاری از رهبران اتحادیه اروپا خواست تا نزاع بر سر تعیین سرنوشت مهاجرانی که در ۲ کشتی نجات در دریای مدیترانه سرگردان هستند را متوقف کرده و مکان امنی را برای پهلوگیری این کشتی‌ ها تعیین کنند.

رهبر کاتولیک های جهان در جریان سخنرانی خود در حضور هزاران نفر از مسیحیانی که در میدان «سنت پیتر» واقع در واتیکان جمع شده بودند، با انتقاد از رویکرد ۲ کشور ایتالیا و مالت در برخورد با بحران مهاجرت گفت: من از صمیم قلب از رهبران اروپا تقاضا دارم که همبستگی خود را با این مهاجران نشان دهند؛ مهاجرانی که به دنبال یک مکان امن هستند تا از کشتی پیاده شوند.

این درحالیست که بیش از ۲ هفته از بلاتکلیفی کشتی نجات «Sea-Watch۳» و کشتی «Sea-Eye» در دریای مدیترانه می‌ گذرد.

این ۲ کشتی که هر دو متعلق به گروههای خیریۀ آلمانی هستند، هنوز نتوانسته‌ اند بندری را برای پیاده کردن مهاجران عمدتا آفریقایی بیابند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها