کد خبر 13785

دردیدار ظریف و همتای ترکمنش مطرح شد

معاون رئیس کابینه وزراء و وزیر امور خارجه ترکمنستان با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در مورد توسعه زمینه های سیاسی و اقتصادی از جمله پروژه های گاز گفت‌وگو و تبادل نظر کردند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «رشید مردوف» معاون رئیس کابینه وزراء و وزیر امور خارجه ترکمنستان که در صدر یک هیأت بلندپایه سیاسی و اقتصادی به کشورمان سفر کرده بعد ازظهر امروز (شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 

در این دیدار وزیر امور خارجه ترکمنستان ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: ما آمادگی داریم در زمینه‌های مختلف روابط با جمهوری اسلامی ایران را توسعه دهیم.
ظریف نیز در این دیدار از توسعه همکاری‌ها بین دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مردمی استقبال کرد و افزود: در زمینه افزایش همکاری‌ها هیچ محدودیتی نداریم و آماده توسعه و تعمیق روابط دوجانبه با کشور همسایه ترکمنستان هستیم.
طرفین همچنین در این دیدار در خصوص طیف وسیعی از زمینه‌های همکاری از جمله پروژه‌های گاز، سوآپ، صنعت، کشاورزی، گردشگری، آموزشی، فرهنگی، تدوین رژیم حقوقی دریای خزر، بهره برداری از منابع دریای خزر، سرمایه گذاری شرکت‌های دو کشور، بررسی بحران آب، برگزاری مراسم نوروز،  تسهیل رفت و آمدهای مرزی، تعرفه‌های گمرکی، همکاری‌های جاده‌ای و ریلی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها