کد خبر 104539

گزارش وزارت صمت نشان می‌دهد

گزارش وزارت صمت نشان می‌دهد که آلمان با ۴۸۱ میلیون دلار و چین با ۴۳۳ میلیون دلار بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی را در ایران طی 11 ماه گذشته انجام داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کارنامه جذب سرمایه‌های خارجی در ۱۱ماه منتهی به بهمن ۹۹، از ورود یک شریک جدید به صنعت ایران حکایت دارد. جدیدترین آمارهای وزارت صمت نشان می‌دهد «ساخت محصولات فلزی»، «ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک»، «ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات» و «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» چهار گروه نخست سرمایه‌پذیر است.

بررسی گزارش وزارت صمت نشان می‌دهد آلمان، چین، کانادا، اتریش و ترکیه بیشترین سهم را از نظر حجم سرمایه‌گذاری به خود اختصاص داده‌اند. در این فهرست وزن آلمان با ۴۸۱ میلیون دلار و چین با ۴۳۳ میلیون دلار بالاتر از باقی کشورهاست.

از آن‌سو حضور یکباره کانادا در لیست کشورهای علاقه‌مند به حضور در صنعت ایران با سهم ۲۶۷ میلیون دلاری در سرمایه‌گذاری خارجی جای تعجب دارد. البته آلمان بیشترین نسبت سرمایه‌گذاری به پروژه را با سرریز حدود ۵۵ میلیون دلار به هر پروژه به خود اختصاص داده است. از نظر تعداد پروژه البته همچنان افغانستان دست بالا را دارد و با ۴۳پروژه، بالاترین سهم را به خود اختصاص داده است.

منبع: دنیای بورس 

ارسال نظر

تازه ها