کد خبر 104470

مجلس نمایندگان امریکا، امروز چهارشنبه، احتمالا بسته 1.9 تریلیون دلاری کمک اقتصادی را تصویب می‌کند که در این صورت، نخستین برد بزرگ برای رییس جمهور جدید امریکا رقم می‌خورد.

به گزارش باقتصاد، به نقل از رویترز، پیش بینی می‌شود مجلس نمایندگان امریکا امروز چهارشنبه بسته 1.9 هزار میلیارد دلاری پیشنهادی کاخ سفید برای کمک به اقتصاد برای مقابله با تبعات شیوع ویروس کرونا را تصویب کند.

در صورتی که اجرای این بسته نهایی شود، نخستین پیروزی بزرگ برای دولت جو بایدن، رئیس جمهور جدید امریکا، خواهد بود. کارشناسان می‌گویند موافقت کنگره در این زمینه می‌تواند رشد خوبی را برای اقتصاد امریکا به همراه بیاورد.

این بسته اقتصادی که یکی از بزرگ‌ترین بسته‌های اجرا شده در تاریخ امریکا به شمار می‌آید شامل تخصیص 400 میلیارد دلار برای کمک 1400 دلاری مستقیم به بخشی از جمعیت آمریکا و 350 میلیارد دلار کمک به دولت های ایالتی و محلی است. از طرفی دیگر بخشی از آن هم به واکسیناسیون سراسری در این کشور اختصاص خواهد یافت.

دولت بایدن و حامیان دموکراتش در کنگره گفته‌اند که اجرای این بسته برای اقتصاد کرونا زده امریکا که تا کنون 520 هزار آمریکایی هم جان خود را به خاطر این ویروس از دست داده‌اند، بسیار ضروریست.

جمهوری خواهان مخالف اجرای این بسته هستند و می‌گویند نه تنها اجرای این بسته اقتصادی بسیار پر هزینه خواهد بود، بلکه قرار است در زمانی اجرا شود که آمریکا با بزرگ‌ترین بحران خود در حوزه بهداشت و درمان طی یک صد سال گذشته روبرو است.

منابع آگاه می‌گویند قرار است، پس از تصویب کنگره بررسی‌ها نهایی روی این طرح انجام شود و بعید است تا پیش از روزهای آخر هفته بایدن آن را امضا کند./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها