کد خبر 103004

عبدالناصر همتی در سخنانی ضمن بیان اینکه لایحه بودجه تا فردا نهایی خواهد شد در ادامه گفت در حال حاضر دولت تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی دارو و کالاهای اساسی ندارد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عبدالناصر همتی درخصوص تصمیم دولت در مورد ارز 4200تومانی در اصلاحیه بودجه 1400، اظهار داشت: درخصوص بودجه حتماً مسئولین محترم سازمان برنامه و بودجه اطلاعات لازم را منتشر می‌کنند ولی درحدی که بنده درجریان هستم نکات اصلی و کلیدی لایحه بودجه در چارچوب لایحه قبلی امروز با حضور و مشارکت تیم اقتصادی دولت بررسی شد.

وی درباره جمع‌بندی نهایی بودجه 1400 در دولت، گفت: به‌نظرم تا فردا لایحه بودجه در دولت نهایی بشود.

به‌گفته رئیس‌کل بانک مرکزی، تصمیمی برای تغییر ارز 4200 دارو و کالاهای اساسی، در اصلاحیه لایحه بودجه 1400 توسط دولت اتخاذ نشده است.

لایحه بودجه 1400 که آذرماه به مجلس شورای اسلامی رفته بود، بعد از تصویب در کمیسیون تلفیق و اعمال برخی تغییرات اساسی از جمله حذف دلار 4200تومانی، در صحن علنی مجلس رد شد.

بعد از رد کلیات لایحه بودجه در صحن علنی مجلس، دولت موظف شد در اسرع وقت اصلاحیه‌های لازم را در لایحه بودجه اعمال کند و مجدداً بودجه 1400 را تقدیم مجلس کند.

از مهمترین اختلافات دولت و مجلس در خصوص بودجه 1400، حذف ارز 4200تومانی دارو و کالاهای اساسی بود، مجلسی‌ها ادامه پرداخت این نوع ارز را باعث افزایش رانت  و فساد می‌دانند و دولت معتقد است الآن زمان حذف یکباره ارز 4200تومانی نیست چراکه اثر مستقیم در قیمت سایر کالاها خواهد داشت.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها