کد خبر 102692

در بازه زمانی 6 ساله؛

شرکت ایمیدرو، شرکت های زیرمجموعه و تابعه (تحت راهبری) از سال ۹۲ تا پایان سال 98 بیش از ۱۱.۶ میلیارد دلار در بخش معدن و صنایع معدنی سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از ایمیدرو،‌ از اسال 92 تا پایان سال ۹۸ ارزش سرمایه گذاری های ایمیدرو، شرکت های زیرمجموعه و تابعه در بخش معدن و صنایع معدنی به بیش از ۹.۴ میلیارد دلار رسید که با احتساب ۲.۲ میلیارد دلار مجموع سرمایه گذاری امسال، رقم سرمایه گذاری ها به بیش از ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار می رسد.

حاصل این سرمایه گذاری ها افزایش تا بیش از ۱۰۰ درصدی ظرفیت سازی در زنجیره های فولاد،‌ آلومینیوم، مس و غیره بوده است.

ظرفیت های تولید در زنجیره فولاد، مس و آلومینیوم بین سال های ۹۲ تا پایان ۹۸ به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته به طوری که ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن با دستیابی به ۵۷.۶ میلیون تن نزدیک به ۱۰۰ درصد، گندله سنگ آهن با رسیدن به ۴۷.۶ میلیون تن ۱۱۶.۵ درصد، آهن اسفنجی با دستیابی به ۳۵.۳ میلیون تن نزدیک به ۸۰ درصد و فولاد خام با رسیدن به ۳۷.۵ میلیون تن ۶۶.۶ درصد رشد پیدا کرده است.

همچنین ظرفیت تولید کنسانتره مس با رسیدن به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن ۳۵ درصد و کاتد مس با دستیابی به ۴۵۷ هزار تن ۷۷ درصد رشد داشته است. ظرفیت تولید آلومینا بدون تغییر ۲۴۵ هزار تن است اما ظرفیت تولید در آلومینیوم با رشد نزدیک به ۸۰ درصد به ۷۷۰ هزار تن رسیده است.

 

ارسال نظر

تازه ها