کد خبر 102662

شرکت مایکروسافت شب گذشته اعلام کرد که تمام کمک‌های مالی به نمایندگان جمهوریخواه کنگره که به تایید پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری رای منفی داده بودند را تا سال 2022 متوقف می‌کند.

بهخ گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، شرکت مایکروسافت شب گذشته اعلام کرد که تمام کمک‌های مالی خود را به تمام نمایندگان جمهوریخواه کنگره که به تایید پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری رای منفی داده بودند را تا سال 2022 متوقف می‌کند.

این شرکت البته به این بسنده نکرده و گفته است که در همین مدت تمام کمک‌های مالی خود به مقامات دولتی و سازمان‌هایی که حامی ابطال انتخابات بودند و یا حتی در این زمینه پیشنهاداتی را مطرح کرده‌اند را متوقف می‌کند.

مایکروسافت گفته در این زمینه به دیگر شرکت‌هایی که با اتخاذ تصمیمات مشابه به دنبال تقویت دمکراتی بوده‌اند می‌پیوندد. 

اتفاقات اخیر و به خصوص تسخیر کنگره توسط معترضان به نتیجه انتخابات و حامیان ترامپ نگرانی‌های جدی‌ را بین شرکت‌های آمریکایی و جامعه اقتصادی این کشور ایجاد کرده است. 

برد اسمیت، مدیرعامل مایکروسافت، به کارمندان این شرکت گفته که طی 4 سال گذشته 20 درصد کمک‌های مالی این شرکت در اختیار نمایندگانی قرار گرفته که به تایید نتیجه انتخابات رای منفی داده‌اند. 

اسمیت می‌گوید: این مسئله نه تنها به خاطر حجم بالای کمک‌های مالی اهمیت پیدا می‌کند بلکه یک بعد مهم دیگر آن حفظ ساختار سیاسی است. 

در جلسه تایید نتیجه انتخابات آمریکا در کنگره 147 نماینده رأی منفی دادند و به همین خاطر بسیاری از شرکت‌ها از جمله والمارت، ماریوت، آمازون، کام‌کست، و امریکن اکسپرس و بسیاری دیگر از شرکت‌ها اعلام کردند که کمک‌های مالی به آنها را متوقف می‌کنند.

 

ارسال نظر

تازه ها