کد خبر 102224

هشدار چین به نیروهای امریکایی:

وزارت دفاع چین به نیروهای امریکایی در تنگه تایوان، هشدار داده که حمایت از استقلال تایوان به معنای اعلان جنگ با این کشور است.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از رویترز، وزارت دفاع چین روز پنجشنبه اعلام کرد: فعالیت‌های اخیر نظامی در تنگه تایوان پاسخی به دخالت نیروهای خارجی و اقدامات تحریک آمیز نیروهایی بوده که از استقلال تایوان حمایت کرده‌اند و باید گفت که استقلال تایوان به معنای جنگ خواهد بود.

بر اساس این گزارش، وو کیان سخنگوی وزارت دفاع چین این اظهارات را در کنفرانس خبری ماهیانه‌اش در پاسخ به سوالی درباره فعالیت‌های اخیر نظامی چین در تنگه تایوان بیان کرده است.

ارتش آمریکا روز یکشنبه اعلام کرده است که یک ناوگروه به رهبری ناو هواپیمابر تئودور روزولت برای حمایت از "آزادی دریاها" وارد دریای جنوبی چین شده است.

ورود ناوگروه نیروی دریایی آمریکا به دریای جنوبی چین در شرایطی است که تنش ها بین چین و تایوان موجب نگرانی واشنگتن شده است.

ارتش آمریکا در ادامه افزود: ناوگروه ضربت نیروی دریایی ایالات متحده وارد دریای جنوبی چین شده تا عملیات عادی و منظم خود را برای تضمین آزادی دریاها انجام دهد و امنیت دریانوردی را در منطقه برقرار کند.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در نشست استماع سنا که سه شنبه گذشته برگزار شد، در اظهاراتی تاکید کرد: هیچ شکی وجود ندارد که چین بزرگترین و مهمترین چالش برای آمریکا است.

چین بارها از نزدیک شدن کشتی های نیروی دریایی آمریکا به جزایر خود در دریای جنوبی چین اعتراض کرده است.

پکن پیشتر گفته بود که چنین اقداماتی با هدف دفاع از اقتدار و هشدار به تحرکات آمریکا و تایوان صورت گرفته است./ تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها