کد خبر 101888

بایدن در مراسم تحلیف:

جو بایدن، چهل و ششمین رییس جمهوری امریکا در مراسم تحلیفش گفت: چیره شدن بر چالش‌ها و تضمین امنیت آمریکا با حرف ممکن نیست و نیاز به عمل و اتحاد دارد. ما در تعامل با کشورها، جهان را رهبری خواهیم کرد.

به گزارش بااقتصاد، بایدن افزود: امروز روز آمریکا و دموکراسی، روز تاریخ‌سازی و امید است و اراده مردم پیروز شده و دموکراسی چیره شده است.

وی گفت: چند روز پیش خشونت پایه‌های دموکراسی را در کشور ما لرزاند و حالا سرنوشت آمریکا به همه ما بستگی دارد و ما مردم خوبی هستیم. خیلی چیزها را باید بازسازی کنیم و التیام ببخشیم.

رییس جمهوری امریکا، تصریح کرد: کرونا به کشور ما آسیب زده و میلیون‌ها شغل را از بین برده است. رویای عدالت را نباید بیش از این به تعویق بیندازیم و چیره شدن بر چالش‌ها و تضمین امنیت آمریکا با حرف ممکن نیست و نیاز به عمل و اتحاد دارد.

وی افزود: امروز مصمم هستم ملت را متحد کنم و با افراطی‌گری، خشونت، بیکاری و بیماری باید بجنگیم و خطاها را اصلاح کنیم. صحبت از اتحاد این روزها شبیه یک فانتزی است و ما عزم خود را در این زمینه جزم کرده ایم.

بایدن ادامه داد: امروز باید از نو آغاز کنیم و حرف یکدیگر را بشنویم و به هم احترام بگذاریم. ما باید دست رد به سینه حقایق جعلی بزنیم. نگویید تغییر ممکن نیست؛ امروز یک زن معاون رئیس جمهوری آمریکا شده است!

وی قول داد که رئیس جمهوری برای همه مردم آمریکا باشد  و افزود: ماه‌های اخیر درس‌های دردناکی از حقیقت و دروغ آموختیم. درک می‌کنم که بسیاری نسبت به آینده نگرانند؛ این مرا یاد نگرانی‌های پدرم می‌اندازد.

رییس جمهوری امریکا، اظهار کرد: باید به جنگ داخلی پایان دهیم و بر تفرقه‌ها چیره شویم. پیام من به کشورهای دیگر این است که ما یک بار دیگر قوی‌تر از همیشه وارد تعامل با جهان خواهیم شد و دنیا را رهبری خواهیم کرد.

وی از حاضران در این مراسم خواست تا با یک لحظه سکوت به احترام قربانیان کرونا در طول یک سال گذشته، برای بازماندگان آنها دعا کنند.

بایدن گفت: نابرابری، نژادپرستی سیستماتیک و چالش‌های اقلیمی وجود دارد و قول می‌دهم از قانون اساسی، دموکراسی و آمریکا دفاع کنم و به قدرت فکر نکنم. ما روایتی از امید، عزت، عشق و عظمت را برای نسل‌های بعد خواهیم داشت./ ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها