کد خبر 101209

در فرمانی اجرایی

دونالد ترامپ در یک فرمان اجرایی تراکنش آمریکایی‌ها با 8 نرم افزار چینی را ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد  به نقل از رویترز، دونالد ترامپ شب گذشته با صدور فرمانی اجرایی انجام تراکنش طرف‌های آمریکایی با 8 نرم‌افزار چینی از جمله نرم‌افزار پرداخت موبایلی علی‌پی را ممنوع کرد. این اتفاق باعث می‌شود، دو هفته مانده به خروج ترامپ از کاخ سفید شاهد تشدید تنش بین واشنگتن و پکن باشیم.

دولت آمریکا مدعی شده که این اقدام را با هدف از بین بردن تهدید نرم‌افزارهای چینی علیه شهروندان آمریکایی انجام داده است، چرا که این نرم‌افزارها کاربران زیادی داشته و به اطلاعات حساس کاربران دسترسی دارند.

در قالب این فرمان دولت آمریکا مدعی است که این کشور باید با هدف حفاظت از امنیت ملی رویکرد تهاجمی را علیه توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای چینی اتخاذ کند.

بر اساس دستور صادر شده از سوی ترامپ باید تعاملات مالی با 8 شرکت چینی طی 45 روز آینده متوقف شوند. نام این 8 شرکت شامل تنسنت، کم‌اسکنر، ویمیت، شریت، یوسیوب، علی‌بابا، ولت، ویچت‌پی و WPS افیس است.

شرکت کینگ‌سافت چین طی بیانیه‌ای اعلام کرده که بعید می‌داند در کوتاه‌مدت این تصمیم دولت ترامپ بر عملکرد مالی این شرکت اثر بگذارد.

هنوز شرکت‌های مذکور و سفارت چین در آمریکا نسبت به این مسأله واکنشی نشان نداده‌اند.

دولت آمریکا می‌گوید: شرکت‌های چینی با اتصال به گوشی‌‌های تلفن همراه، تبلت‌ها و رایانه‌های کاربران آمریکایی می‌توانند اطلاعات حساس زیادی از جمله اطلاعات شخصی و خصوصی آنها را به دست آوردند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها