کد خبر 100844

معاون وزارت جهاد کشاورزی در سخنانی اعلام کرد قیمت مرغ و تخم مرغ بسیار بالاتر از نرخ مصوب است و به نوعی این بازار رها شده است.

به گزارش پایگاه خیبری بااقتصاد، مرتضی رضایی افزود: متأسفانه رویه دو گانه‌ای در قیمت گذاری محصولات دامی اتفاق افتاده که بسیار اشتباه است. به عنوان مثال در محصولاتی مانند مرغ قطعه بندی شده، قیمت بازار با نرخ مصوب بسیار تفاوت دارد به طوری که اگر سری به فروشگاه‌ها بزنیم، قیمت بعضی از قطعات مرغ تا دو و نیم برابر قیمت مصوب این کالا و کاملاً به ضرر مصرف کنندگان است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت مصوب مرغ درب مرغداری ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان و لاشه بسته بندی شده آن ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است اما در حوزه قطعه بندی شاهد قیمت‌های عجیبی هستیم.

رضایی تاکید کرد: در مورد تخم مرغ نیز همین مشکل وجود دارد در حالی که این کالا به تازگی افزایش قیمت داشته، اما باز هم پس از بسته بندی قیمتی بالاتر از نرخ مصوب پیدا می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر بعضی شرکت‌های بسته بندی یک بسته ۹ عددی تخم مرغ را ۲۰ هزار تومان قیمت گذاری کرده‌اند و مشخص نیست که تخم مرغ را دانه‌ای چند حساب کرده‌اند که بسته آن‌ها ۲۰ هزار تومان شده است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سود حاصل از این تفاوت قیمت‌ها قطعاً به جیب تولید کننده نمی‌رود و این نوع قیمت گذاری، رها بودن بودن بازار خرده فروشی مرغ و تخم مرغ و نبود کنترل در این بازار را نشان می‌دهد.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها