کد خبر 100793

معاون کارآفرینی وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی از برنامه راه اندازی اورژانس کسب و کار خبرداد و گفت: این طرح در حال نهایی شدن است.

به گزارش پایگاه خبرى بااقتصاد، به نقل از وزارت کار ،‌تعاون و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نشست گفت و شنود حقوق شهروندی که با حضور جمعی از فعالان و صاحبنظران عرصه حقوقی برگزار شد، به تشریح فعالیت های این وزارتخانه با محوریت حقوق شهروندی در حوزه های رفاهی،معیشتی،زنان سرپرست خانوار،کودکان، سالمندان و روستائیان پرداخت.

وی به اقدامات این معاونت در حوزه زنان سرپرست خانوار و اشتغال پرداخت و گفت : راه اندازی اورژانس کسب و کار در دستور کار قرار دارد و در حال نهایی شدن است.

وی توضیح داد: از این اورژانس در دوره های اضطرار اقتصادی و طبیعی می توان استفاده کرد که توجه خاصی را به واحدهای کسب و کار دارد .

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال ادامه داد: در دوران کرونا 20 هزار میلیارد تومان برای واحدهای کسب و کار وکارفرمایانی که به نوعی بتوانند از کارگران حمایت کنند اختصاص دادیم .

منصوری افزود: همچنین یک بسته سیاستی نیز در مورد به کارگیری اتباع خارجی وجود دارد که در یک رشته فعالیت های خاصی بتوانند کار کنند و تاکید بر حمایت از نیروی کار ایرانی است.

وی در مورد منشور حقوق شهروندی نیز گفت: در این مورد دو نکته ویژه داریم و آن بحث مالکیت و حقوقی برای نیروی کار شهروندان در حوزه کار و اشتغال است که برای اولین بار نه از منظر بنگاه کسب و کار بلکه از منظر حقی که خود انسان دارد، به آن پرداخته‌ایم و انسان محوری در آن به عنوان مسئله دیده شده است.

منصوری توضیح داد: در همه استان ها شاغلان و بیکاران زن سرپرست خانوار را به صورت تفکیک شده داریم. همچنین با هماهنگی معاونت زنان برای همه زنان سرپرست خانوار و جامانده از اشتغال و مشاغل خانگی یک برنامه فراگیر اجرا کرده‌ایم و به صورت پایلوت این برنامه در ۹ استان اجرا شد و هم اکنون در 31 استان اجرای آن ادامه دارد .

به گفته وی، همچنین شناسایی ، توانمندسازی و اقتصادی شدن زنان سرپرست خانوار در حال اجراست.

در ادامه نشست سید هادی قره سید رومیانی ، معاون حقوقی،مجلس و امور استان ها نیز اتصال سازماندهی شده میان دانشگاه صاحب نظران و نخبگان را با امور اجرایی کشور با اهمیت ارزیابی کرد و گفت : فعالیت های بسیاری در این چند سال انجام گرفته که به اطلاع رسانی دقیق به مردم نیازمند است ،شفافیت نیز سر لوحه فعالیت های این وزارتخانه قرار گرفته است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها