کد خبر 100460

انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گزارش داد

بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد واردات مقاطع تخت و طویل فولادی در هشت ماهه اول سال رشد 69 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برپایه جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، هشت ماهه ابتدایی سال ۹۸ به میزان ۳۶۱ هزار تن محصولات فولادی وارد کشور شده بود، اما در دوره این گزارش امسال به رقم ۶۱۱ هزار تن رسیده است.

رشد واردات شمش فولادی 

آمارهای مورد بررسی گویای آن است که واردات شمش فولادی در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه رشد ۳۳ درصدی را نشان می دهد.

میزان واردات شمش فولادی در دوره این گزارش در سال گذشته سه هزار تن ثبت شده بود، اما امسال در همین مدت به چهار هزار تن رسید.

رشد ۸۸ درصدی واردات مقاطع تخت

برابر آمار مورد بررسی، واردات مقاطع تخت فولادی از مجموع محصولات فولادی در هشت ماهه سال گذشته به میزان ۲۹۶ هزار تن بود، اما در دوره این گزارش امسال رقم ۵۵۶ هزار تن ثبت شد که افزایش ۸۸ درصدی را نشان می دهد.

کاهش واردات مقاطع طویل فولادی  

آمارهای انجمن مزبور گویای آن است، برخلاف مقاطع تخت، واردات مقاطع طویل در هشت ماهه امسال کاهش یافت، بگونه ای که در هشت ماهه 98 بالغ بر 65 هزار تن مقاطع فولادی طویل وارد کشور شد، اما در سال جاری در همین مدت به 55 هزار تن رسید که کاهش 15 درصدی دارد.

صادرات شمش فولادی در هشت ماهه امسال به رقم سه میلیون و ۷۸۷ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

برپایه جداول آماری انجمن یاد شده، هشت ماهه ابتدایی پارسال چهار میلیون و ۳۷۷ هزار تن شمش فولاد صادر شده بود.

همچنین براساس این بررسی، در بخش صادرات شمش در حوزه اسلب، صدور ۹۱۴ هزار تن ثبت شد که در مقایسه با هشت ماهه ابتدایی ۹۸ که رقم یک میلیون و ۴۱۸ هزار تن بود، کاهش ۳۶ درصدی را ثبت کرد.

12

ارسال نظر

تازه ها