کد خبر 100203

مدیرکل آژانس بین‌المللی معتقد است که برای احیای برجام ه باید پروتکل یا توافق یا تفاهم یا یک سند کمکی باشد که به طور واضح قید کند که باید چه کار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرزی اتمی در گفت وگویی اختصاصی با رویترز مدعی شد که بازگشت به خانه اول در برجام ممکن نیست.

وی تصریح کرد: نمی توانم تصور کنم که آن ها بیایند و به سادگی بگویند "به خانه اول بازگشتیم" چراکه که خانه اولی دیگر وجود ندارد. واضح است که باید پروتکل یا توافق یا تفاهم یا یک سند کمکی باشد که به طور واضح قید کند که باید چه کار کنیم.

گروسی در ادامه افزود: مواد [هسته ای] بیشتری وجود دارد. میزان فعالیت ها و تعداد سانتریفیوژها نیز بیشتر شده است و مسائل بیشتری نیز اعلام می شود. پس همه این ها چه می شوند؟ این سوالی برای آن هاست تا در سطح سیاسی در خصوص آن تصمیم گیری کنند.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: آنچه که من می بینم این است که ما در حال دور زدن کامل و بازگشت به دسامبر ۲۰۱۵ هستیم.

گروسی در این بخش از سخنان خود به ماه پیش از اعمال محدودیت های توافق هسته ای علیه ایران اشاره داشت.

وی اضافه کرد: اگر آن ها می خواهند اینکار را انجام دهند (پایبند شوند)، می توانند به سرعت این کار را انجام دهند اما برای تمام آن ها ما مسیر ترسیم شده داشتیم.

 

ارسال نظر

تازه ها